Archeoložky v online výuce.

Publikováno: 2.3.2021 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Lze v online výuce potkat archeoložky? U nás ano.

Všechno začalo jedním zadaným úkolem v distanční výuce. Žáci měli udělat rozhovor se svými rodiči o jejich povolání a zamyslet se nad tím, o jaké profesi by se rádi dozvěděli více informací. A seznam profesí, o které mají žáci zájem byl na světě. Jednou z profesí byl i archeolog. Ve čtvrtek 25. února jsme ne třídnické hodině přivítali návštěvu. Žáci netušili, kdo se skrývá za vypnutou webkamerou. Pomocí otázek zjišťovali, kdo nás navštívil. Paní archeoložky Mgr. Tereza Davidová a Jana Vepřeková z Muzea Podblanicka nás seznámily se svou profesí. Vyprávěly žákům jaké dovednosti a vědomosti ze základní školy jim v profesi archeologa pomáhají. V další části hodiny se role obrátily a archeoložky ukazovaly žákům nalezené artefakty, nad kterými žáci koumali k čemu mohly sloužit. Děkujeme Muzeu Podblanicka a Mgr. Davidové a Vepřekové za jejich ochotu se do online výuky zapojit.