Nejen dospělí mohou mít konferenční hovor...

Publikováno: 26.1.2024 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Co je to eTwinning? Jak se do něj zapojují naši žáci v rámci výuky anglického jazyka?

Spojené Národy (United Nations) vyhlásily 26. leden 2024 prvním mezinárodním dnem "Energie z obnovitelných zdrojů" (International Day of Clean Energy - https://www.undp.org/pacific/blog/international-day-clean-energy-shining-light-need-access-renewable-energy-all). A protože naše škola spolupracuje v rámci eTwinningu s dalšími zeměmi Evropy a cílem projektu je mimo jiné i vzdělávání dětí v oblasti světového rozvoje, vznikl nápad zahrát si hru kahoot v konferenčním hovoru a společně se tak v našem mezinárodním kruhu zamyslet nad otázkami ochrany životního prostředí. A tak třída 6.C dnes zažila setkání s více než 50 účastníky ze Španělska, Řecka, Turecka, Itálie a Slovinska, kde jsme si vzájemně zamávali skrz obrazovky a sehráli klání v podobě dvaceti otázek v anglickém jazyce, které nás navedly k zamyšlení se nad tématy jako klimatická změna nebo recyklace. Žákům se hra líbila, v rámci reflexe zhodnotili, že vlastně tak účastnicky objemný hovor ještě nezažili a také obdivovali děti z Turecka, které se hovoru účastnili z domova a neostýchali se všechny pozdravit do kamery. Po ukončení hovoru nám zbylo také pár minut na dovysvětlení několika anglických pojmů ohledně otázek ochrany životního prostředí.