O škole

Základní škola Vorlina Vlašim, příspěvková organizace je úplnou základní školou, kde se vzdělává více než 650 žáků.

Nabízíme:

• metody rozvoje studijních a osobnostních dovedností (Metoda instrumentálního uvědomování a metodika Skills Builder)
  • metodu Hejného matematiky v jedné z paralelních tříd na 1.stupni
  • využívání digitálních technologií ve výuce (22 interaktivních tabulí, práce s tablety ve třídách, digitální přípravy, počítačové pracovny, projektory, 3D tisk, robotika atd.)
  • důraz na výuku cizích jazyků (týdenní výuka anglicky mluvících studentů, nabídka pobytových zájezdů do Anglie, výuka s rodilými mluvčími)
  • podporu čtenářství (čtenářské dílny, klub)
  • projektové vyučování na I. i II.stupni
  • intenzivní výuku tělesné výchovy
  • maximální podporu žákům s handicapem (individuální vzdělávací programy, péče speciálního pedagoga, asistentů pedagoga)
  • podporu jednotlivců i skupin (školní psycholog, skupinový terapeut, sociální pedagog)
  • důraz na rozvoj pracovních dovedností (předmět Člověk a svět práce)
  • podporu účasti žáků na soutěžích a olympiádách
  • výuku náboženství
  • přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky
  • kvalitní výchovné poradenství a okamžité řešení výchovných problémů
  • aktivní školní parlament
  • sedm oddělení školní družiny (6:30 - 17:00 hod.)
  • mnoho zájmových kroužků ve spolupráci s MěDDM Vlašim přímo ve škole (logopedická prevence, program Maxík, šachy, keramika, atletická přípravka, florbal, odbíjená)
  • spolupráci s institucemi v regionu (návštěvy muzea, kina, KD Blaník, Ekocentra, středních škol, dopravního hřiště, bezpečnostních složek)
  • využívání odborných pracoven (pro cizí jazyky, humanitní předměty, přírodopis, chemii, fyziku,  hudební výchovu, výtvarnou výchovu, výuku vaření), dílen, keramické dílny, knihovny, tělocvičen a krásného venkovního areálu
  • výuku lyžování prostřednicím lyžařských kurzů pro žáky 7., 8. a 9. ročníků