Pohádkové volby 2021

Publikováno: 7.10.2021 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Jak vypadají volební programy v pohádkové říši? Kdo kandiduje a za jakou stranu? Co má ve volebním programu Pat a Mat a co Malá čarodějka?

Co žáky na jednotlivých volebních programech zaujalo a proč? Jak bude vypadat školství podle volebních slibů jednotlivých pohádkových stran? Mají sliby ve volebním programu šanci na realizaci? My si dnes ve škole v rámci českého jazyka vyzkoušeli práci s volebními programy (práce s textem, vyhledávání informací, kritické myšlení). Vedli jsme diskuzi pro koho a proč jsme se rozhodli. A nakonec jsme volili členy pohádkového parlamentu. V matematice jsme pomocí tabletů vyhledávali informace o Parlamentu ČR. Pracovali jsme s daty z průzkumu agentury STEM (průzkum pro CNN News). A jak dopadly pohádkové volby? Výsledky najdete ve fotogalerii a jednotlivé volební programy zde: https://czechassociation.org/akce/pripravovane-akce/pohadkove-volby/