Natáčení soutěžního pořadu v Ostravě

Natáčení soutěžního pořadu v Ostravě

Publikováno: 19.9.2023 Autor(ka): Miroslava Ptáčková

Pět žáků osmých tříd začalo nový školní rok zajímavou zkušeností - v Ostravě natáčeli jeden díl soutěžního pořadu Už tam budem.

Výlet do Ostravy začal v pondělí 4. září 2023 po obědě na vlašimském nádraží, kde jsme měli sraz, abychom následně jeli postupně třemi vlaky do Ostravy. Cestu jsme využili ke vzdělávání a rozšiřování svých obzorů. Do Ostravy jsme dojeli v podvečerních hodinách a vydali jsme se na ubytování. Vysoký dům v sousedství České televize skýtal v podkroví několik útulných pokojíčků, které jsme si spravedlivě rozdělili. Odložili jsme si zavazadla a společně jsme šli poznat Ostravu. Na večeři jsme zašli do OC Karolina, podívali jsme se na Černou louku, vystoupali jsme na střechu nové budovy Ostravské univerzity. 

V úterý ráno nás vyzvedl řidič, s nímž jsme jeli na natáčení do Dolní oblasti Vítkovice. Na místě si nás hned vzala do parády paní kostymérka, pan zvukař nás ozdobil porty. Během natáčení nás čekala spousta úkolů, za které jsme získávali body. Největším zážitkem byla asi technická výzva. Natáčení zabralo skoro celý den.

Navečer jsme se zase šli projít, tentokrát kolem řeky Ostravice k Slezskoostravskému hradu. Před spaním jsme ještě chvíli všichni poseděli, sdíleli zážitky a zakončili tak nabitý den.

Ve středu ráno jsme se sbalili, cestou na nádraží jsme navštívili katedrálu, která byla zrovna otevřená, a tramvají pokračovali na hlavní nádraží. Do Vlašimi jsme dorazili v odpoledních hodinách. 

Výsledek soutěže se dozvíte 27. října 2023 ve 14:40 hodin an ČT:D, kdy se pořad bude vysílat v premiéře. 

Eliška Reková