Dlouho očekávaný dopis z USA už máme ve škole.

Publikováno: 30.4.2021 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Kdo je Sylvia Earle? Kde se nachází SEA Mission Blue? Na to už znají odpovědi žáci 3.C.

Na podzim se žáci 3.C s paní učitelkou v hodině českého jazyka seznamovali s článkem o vědkyni Sylvii Earle. Při trénování čtení s porozuměním získali žáci spoustu informací o této osobnosti, která se zabývá ochranou oceánů a drží rekord v nejhlubším ponoru ženy na dno oceánu. V mezi předmětové spolupráci žáci s paní učitelkou v anglickém jazyce vědkyni napsali dopisy, kde se jí představili a napsali jí, co mají z naší přírody rádi. Podzim se překulil, zima nás opustila a přišlo jaro. Po dlouhých měsících čekání se ve škole objevil dopis z USA adresovaný právě žákům 3.C. Vše se krásně sešlo právě v době, kdy se žáci mohou vrátit do prezenční výuky a dopis jim vykouzlil úsměv na tváři a zvědavé oči dychtivě očekávaly, co jim paní Silvia píše. I vy si můžete přečíst originál dopisu v anglickém jazyce nebo si přečíst překlad dopisu, za který děkujeme bývalé žákyni naší školy.