8.A a 8.C si užily výlet do VIDA! Brno

8.A a 8.C si užily výlet do VIDA! Brno

Publikováno: 16.11.2023 Autor(ka): Miroslava Ptáčková

Vstupenku do science centra VIDA! v Brně získali zástupci obou tříd výhrou v televizní soutěži Už tam budem! v září.

Brněnské science centrum nabízí vyžití pro děti i dospělé. Naše padesátičlenná skupina tu strávila téměř šest hodin zkoumáním fyzikálních jevů, vlastností kapalin, řešením hlavolamů, zkoušením logických i jiných zapeklitých úloh, skládáním vlaštovek a hexaflexagonů, opakováním první pomoci, "hraním si" na operátora tísňové linky 112, zjišťováním možností lidského mozku, ježděním po laně, sjížděním tobogánu, zkoušením vlastních limitů na 5G trenažeru a taky účastí na představení aerodynamiky. Ve VIDA! byla možnost oběda i zakoupení suvenýrů.

Den utekl jako nic. V autobuse bylo také veselo nad vtipy o matematice a češtině, nad právě vymyšlenými početními úlohami. Podařilo se zvítězit na jedním logickým hlavolamem, který chyběl skupině osmáků do soutěže BRLOH.

Do Vlašimi jsme se vrátili před půl šestou plní dojmů i nově nabytých vědomostí.