ZŠ Vorlina opět na stupních vítězů.

Publikováno: 7.10.2022 Autor(ka): Jana Burdová

Kolik pohárů nakonec paní učitelka Lisková nesla v batohu? Kteří atleti a atletky z naší školy se utkali se svými soupeři? Kdo se indivuálně umístil a na jakém místě?

Ve čtvrtek 22. září jsme se sešli U Pampelišky, kde jsme se sešli na běhy. Po rozdání startovních čísel jsme se individuálně rozcvičili, rozběhali a popřípadě vykonali své předzávodní rituály. Jako první odstartovala mladší děvčata z 6. a 7. ročníků. Ta statečně bojovala celých 1500 metrů až do posledních sil, avšak bohužel se do třetího místa neumístila. Hned po nich nastoupila starší děvčata z 8. a 9. ročníků, která se taktéž utkala se soupeřkami na trati 1500m. I ony nechaly na trati veškeré síly co měly a odměna se jim vrátila v podobě bronzového poháru za celkové umístění. Děvčata se postavila na stupně vítězů ve složení: Jandová, Hlaváčková, Davisová, Dušková, Vobořilová. Po kategorii dívek vystartovali chlapci mladší a to borci z 6. a 7. tříd. Chlapci se vydali vstříc trase dlouhé 2000 metrů s kterou se taktéž vypořádali opravdu obdivuhodně dobře. Hoši si vedli nejlépe z celé Vorlinské výpravy a proto si také vyzávodili krásné celkové druhé místo! Ve složení: Pěkný, Svoboda, Štauber, Ludvík. V této kategorii, jsme dosáhli i individuálního umístění a to v podání Zdeňka Pěkného, který si vybojoval celkové druhé místo! Starší chlapci z 8. a 9. ročníků, se vydali na nejdelší z tratí základních škol a to trať na 3000metrů  Hoši se rvali do posledních sil, ač to ke konci nebylo vůbec lehké. Také jejich úsilí a dřina, co se skrývala za výsledky, byla bohatě odměněna stříbrným pohárem! O pohár se naší škole postaral: Jánošík, Kolman, Dub, Pajk a Polyak. Dominik Jánošík nás ještě příjemně překvapil svým celkovým třetím místem. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy, a gratulujeme medailistům! Tímto bychom chtěli jménem všech reprezentantů školy, poděkovat p. uč. Liskové za podporu a milé vedení na další z našich atletických výprav.

A. Dušková, Z.Davisová - žákyně 9.B