Výlet do Německa

Publikováno: 2.11.2022 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Co se dělo na zámku Moritzburk? Proč zde děti na schodišti našly ztracený střevíček? Co nás čekalo v Drážďanech?

2.listopadu, jsme se ráno sešli před školou, celý natěšení na výlet do Německa. Protože jsme vyráželi brzy, aby jsme si dnešní den co nejvíce užili, viděli jsme z autobusu krásný východ slunce. Nejdříve jsme zamířili do zámku Moritzburk, kde se natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Tady jsme viděli střevíček na schodišti, který Popelka v pohádce ztratila. Pak jsme se přesunuli do Drážďan, kde jsme naštívili galerii Alte Meister ve Zwingeru, pokochali jsme se historickými budovami a dalšími krásami ve Drážďanech, něco málo jsme nakoupili a vydali se na zpáteční cestu do Vlašimi. Myslím, že jsme si to všichni moc užili a něco nového jsme se dozvěděli.