Vlčí máky - symbol Dne válečných veteránů

Publikováno: 4.11.2022 Autor(ka): Lenka Proschková

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Kdo z Vás, rodičů, schválí to, že si děti koupí kvítek vlčího máku ve škole a následně si ho připnou na svrchní oblečení?

Připnou si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Pořízením květu přispějou na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů.

Školní parlament 1. stupně bude kvítky prodávat 11. 11. 2022 od 7.30 do 7.55 a pak o velké přestávce.
Nákup není povinný, stojí na vašem souhlasu a snad v dětech podpoří sounáležitost s bojujícími za spravedlnost a svobodu našeho žití.
Tak ať je svoboda všude kolem nás.

Školní parlament