Upcyklace, směr, kterým má smysl se ubírat

Publikováno: 28.7.2023 Autor(ka): Lenka Proschková

Kreativní projekt školní družiny

Obraz z víček z PET lahví je výsledkem kreativního projektu, který realizovaly děti a paní vychovatelky ze školní družiny (ŠD) v Základní škole Vorlina Vlašim. Tento originální umělecký projekt spočíval v tvoření obrazu z recyklovaných víček, aby byl podnětem k ekologicky odpovědnému chování. Dětem a paním vychovatelkám chceme vyjádřit ocenění za jejich tvořivost a smysl pro recyklaci.
Pan starosta Mgr. Luděk Jeništa podpořil tento projekt a osobně přilepil poslední víčko na obraz, čímž symbolicky ukončil jeho tvorbu.
Je důležité zdůraznit, že úspěch projektu by nebyl možný bez podpory a pomoci všech rodičů, kteří trpělivě sbírali víčka a přispěli k materiálu pro obraz. Tato spolupráce mezi školou, místními orgány a rodiči ukazuje, jakým způsobem může komunita společně pracovat na udržitelných projektech. Obraz z víček potvrzuje, jak je důležitá výuka o recyklaci a odpovědném nakládání s odpady, kterou děti získaly během tvorby.
Tento projekt má potenciál inspirovat další školy a organizace k podobným iniciativám, které spojují umění a ekologii.
Děkujeme všem zúčastněným za jejich zapojení a péči o životní prostředí, kterou nám tato akce připomíná. Společnými silami můžeme udělat pozitivní změny ve světě kolem nás.