Spolupráce českých a ukrajinských žáků v projektu o podnikání

Publikováno: 9.5.2023 Autor(ka): Miroslava Ptáčková

Tým českých a ukrajinských žáků proniká do tajů podnikání. Šest žáků se účastní projektu JACzech Uplift UNICEF, v Praze sestavovalo podnikatelský plán.

Lean Canvas, neboli podnikatelský plán sepsaný na jednom papíru, to bylo téma úterního wokrshopu šestičlenných týmů složených českých a ukrajinských žáků. Z naší školy se zúčastnili kluci a holky z 8.A. Cílem jejich smyšleného podnikání se stala výroba svíček.

Po několika hodinách přípravy ve škole se v Praze žáci dozvěděli spoustu informací, které by měl vědět a zohlednit každý, kdo si chce založit firmu, nebo se stát zaměstnancem fungující společnosti. Svou firmu se naše šestice snažila na základě řečeného lépe promyslet, aby na trhu měla naději na úspěch, aby rozjezd podnikání byl nízkonákladový, produkt i související služby jedinečné. Učili se také, jak se určuje či vypočítává cena nového výrobku či služby. S tím vším pomáhali proškolení lektoři, kteří byli schopni komunikovat jak v češtině, tak v ukrajinštině.

V závěru programu čekal na všechny účastníky kvíz a úkol na další dny ve školách. Teď je potřeba dát podnikatelskému plánu reprezentativní podobu, natočit videoupoutávku a vymyslet a graficky zpracovat logo společnosti. Nejlepší díla budou oceněna. Držme tedy našim - Alioně, Valerii, Veronice, Nikole i oběma Vojtům - palce!