Soutěž Pohár rozhlasu

Publikováno: 4.6.2023 Autor(ka): Jana Burdová

Květen je na základních školách měsícem lehké atletiky a hlavně soutěže Pohár rozhlasu.

Ve středu 10.5. proběhly závody na vlašimském atletickém hřišti a ve čtvrtek 1l.5. na atletickém hřišti v Benešově.

Tyto závody jsou mezi školami vnímány, jako velmi prestižní a tradičně se ho zúčastní velký počet škol. Letos se sešlo celkem v každé kategorii závodníků ze 16 škol. To předznamenávalo, že nebude o kvalitní výkony nouze.

Všichni naši závodníci ke svým disciplínám přistupovali velmi soustředěně. Podat co nejlepší výkon a tím posunovat naši školu na co nejlepší umístění.

Pro naše družstva bylo šťastné číslo dvě.

Ve starší kategorii děvčata získala druhé místo a chlapci byli pátí.

Za zmínku stojí výkon Zuzany Davisové, která si vytvořila svůj osobní výkon ve vrhu koulí, výkonem 9,95 metrů a Adély Hlaváčkové v běhu na 800m, výkonem 2:38,11sec.

V mladší kategorii ve velké konkurenci chlapci vystoupili na druhý stupínek vítězů a děvčata obsadila páté místo.

Zde stojí za zmínku výkony závodníka Pavla Svobody. V disciplíně běhu na 60. podal velmi kvalitní výkon 7,74sec. a ve skoku do výšky skočil do výšky 150 cm.

V jednotlivcích se přesvědčivě umístil na prvním místě a vyhrál celou soutěž.

V závěru se běžely štafety 4x60m. Tato soutěž je královskou soutěží naší školy a vždy tuto disciplínu vyhráváme. Ani tentokrát jsme tradici neporušili a štafetu v krásném souboji se ZŠ Benešov Dukelská vyhráli. Byl to krásný závod.

Vítězové si došli pro medaile a na „bedně“ se společně vyfotili se všemi vítězi.

Všichni účastníci si závody moc užili a už se těší na další ročník.

Všem žákům blahopřeji k jejím výkonům a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.