Planeta Země - Magický Senegal

Publikováno: 11.10.2022 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Jak se žije v Senegalu? Jaká jsou tradiční jídla a kulturní zvyky této země?

Již 17 let projekt Planeta Země 3000 ročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

Žáci druhého stupně se již tradičně v říjnu vydali do vlašimského kina na projekci dokumentárního komentovaného filmu, který je vytvořený v rámci projektu Planeta Země 3000. Díky tomuto porojektu se žáci mohou každý rok seznámit s jinou zemí, která je zajímavá svou polohou a kulturou. Seznámí se s životními osudy místních obyvatel, nahlédnou pod pokličku reálného života.

Žáky zaujaly nelegální doly na těžbu zlata, kde musí pracovat i děti, nebezpečnost ručně vykutaných tunelů, které nemají žádné výstuhy. Také si žáci povídali o tom, jak jsou v této zemi lidé otevření, přátelští. Žijí zde vedle sebe lidé odlišné víry (muslimové, křesťané) a navzájem se respektují.

Magický Senegal zaujal i svou pestrou přírodou.

Víte, že národním sportem v Senegalu je wrestlig?

Fotogalerie Magický Senegal od fotografa a cestovatele Adama Lelka