Naší školu navštívili studenti z Brazílie, Ukrajiny, Iráku, Gruzie a Estonska

Publikováno: 6.2.2023 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Kde se u nás tito studenti vzali? Co si pro žáky připravili?

Po čtyřech letech k nám znovu zavítali cizinci v rámci projektu Edison. Projekt probíhá tak, že cizinci chodí “učit” do hodin o svojí zemi a o sobě. Každý z nich prezentuje čtyři hodiny v dopoledních hodinách celý týden, tedy kromě středy, kdy je Global Village, což znamená, že si cizinci připraví stánky, kde mají specifické věci pro jejich zemi. V odpoledních hodinách se cizinci chodí dívat na hodiny vaření nebo hudební výchovy, kde žáci ukáží i kapku naší kultury. Projekt navazuje na hodiny anglického jazyka, takže si žáci mohou více osvojit angličtinu v praxi. Cizinci jsou přátelští a chápaví, takže se žáci nemusí bát mluvit anglicky. Tento rok se u nás na škole můžeme setkat s pěti cizinci konkrétně tedy s Ivinou, která nás seznámí s kulturou Brazílie, Dianou z Ukrajiny, Ahmedem,  který nám přiblíží Rusko, ale také i Irák, Levanim, který nám ukáže všechny krásy Gruzie a s Annou z Estonska, která oslní svou skvělou češtinou. Cizinci jsou tu celý týden a jsou ubytovaní u rodin žáků nebo rodin u učitelů.

Projekt Edison