Moje kniha o Egyptě

Publikováno: 19.2.2023 Autor(ka): Soňa Davisová

Jaké je to napsat odbornou knihu? Jaké znalosti a dovednosti musí člověk mít, aby toho dosáhl?

Tyto otázky jsme se s žáky položily před začátkem tohoto projektu. Žáci dostali kritéria, jak by měla kniha vypadat a co by měla obsahovat. Pracovali převážně v hodinách dějepisu. Výsledek byl ohromující. Při poslední hodině jsme si vytvořili výstavu všech prací. U každé práce byl list na zpětnou vazbu. Žáci si mohli vzájemně napsat, co oceňují na knize a co by šlo ještě vylepšit. Následně proběhla sebereflexe. Ze zpětné vazby jsme se dozvěděli, že pro někoho bylo náročné si časově rozvrhnout svou práci, pro jiné vlastní obrázky. Celkově hodnotili žáci aktivitu kladně, práce na knize je bavila. Knihy jsou teď k vidění na výstavě ve třídě.

Soňa Davisová