Expedice Švédsko 2.0 - 3. den

Publikováno: 24.5.2024 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Jak vypadá vesnice skřítků? Dají se na ostrově ve Švédsku najít trilobiti? 

Dneska úplně stejně jako předchozí dny jsme se v osm hodin došli nasnídat. Kdo chtěl tak mohl mít i buchtičky se šodou. Pak jsme v devět hodin nasedli do autobusu a vyjeli na sever ostrova. Nejdřív jsme jeli do "vesnice skřítků". A vydali jsme se na 5km cestu kolem moře a kolem vesnice. Potom jsme zamířili autobusem kousek dál k majáku. Po návštěvě majáku jsme jeli na kamenou pláž, kde jsme si mohli najít trilobity. Někteří z nás byli v hledání úspěšní a našli. Zajeli jsme ještě na zříceninu, kde jsme mohli jít dovnitř a kdo nechtěl tak se prošel z venku. Večer nás čekala opět volná zábava. K obědu děti dostávají balíčky s jídlem do autobusu. Paní kuchařky překvapili a k večeři nám udělali vynikající frikasé s kaší.
 
Posíláme pozdravy ze Švédska