Evropa ve škole - krajské a republikové úspěchy žáků ZŠ Vorlina

Publikováno: 1.9.2022 Autor(ka): Eliška Volfová

Základní škola Vorlina Vlašim již mnoho let za spolupráce a podpory Středočeského kraje pořádá krajské kolo výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole. Soutěž je vyhlašována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a v České republice probíhá od roku 1992. Je určena žákům všech stupňů a typů ZŠ a SŠ a školských zařízení. Základní myšlenkou je propagovat mezi dětmi, žáky, studenty a učiteli ideje vzájemné sounáležitosti evropských zemí. Letošního ročníku soutěže, jehož hlavní motto znělo „Udržitelnost života v Evropě“, se zúčastnily děti a mládež ve 4 věkových kategoriích, které byly odstupňované odlišně pro výtvarné a pro literární aktivity.

V literární části krajského kola soutěže se našim žákyním dařilo. Ve II. kategorii získaly za svoje práce Nela Plešková 1. místo, Edita Toulová 2. místo a Tereza Babková čestné uznání. V republikovém kola dosáhla úspěchu Tereza Babková, které bylo za její literární práci uděleno čestné uznání.

I ve výtvarné části krajského kola soutěže byly naše žákyně úspěšné. Ve II. kategorii získaly za svoje práce Anna Roedlová, Kateřina Blahoušová a Lucie Davisová 1. místo, Lenka Štastná obdržela čestné uznání. Ve III. soutěžní kategorii se na 1. místě umístily Adéla Seidlová a Adéla Hniličková. Obě děvčata dosáhla výborného úspěchu i v republikovém kole, kde získala ocenění za svoji práci.

Děkujeme všem žákům za účast v soutěži a blahopřejeme jim k výborným výsledkům v krajském i republikovém kole. Rovněž děkujeme za spolupráci všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli.

Mgr. Eliška Volfová, ZŠ Vorlina Vlašim