Dopis od anglické královny potěšil žáky.

Publikováno: 9.9.2021 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Co může anglická Lady-in-Waiting napsat v zastoupení anglické královny žákům české základní školy?

V loňském roce jsme po návratu do školních lavic společně napsali dopisy anglické královně. Žáci si procvičili základní fráze, které se během distanční výuky doma naučili a zeptali se na pár zvídavých otázek samotné královny. Pak nastal čas čekání a napětí. Odpoví? Přijde dopis od samotné královny?

Odpověď dorazila na konci letních prázdnin. Dopis nepsala samotná královna, její pracovní vytížení je ohromné. Přesto si její dvorní dáma našla čas a na dopisy žáků odpověděla. Společně jsme dopis otevřeli na první hodině anglického jazyka.

Kam poputuje další dopis, ve kterém si procvičíme komunikaci v anglickém jazyce? To je zatím otázka, na kterou společně hledáme odpověď.

Odpověď na naše dopisy zaujala reportérku Českého rozhlasu Věru Hájkovou a vznikla reportáž, na kterou přikládáme odkaz: