Den pro školu

Publikováno: 4.11.2022 Autor(ka): Jarmila Klaudysová

Proč k nám do výuky přišli odborníci z praxe? Čím může žáky ve výuce obohatit návštěva etického hackera nebo lékaře z urgentu?

Naše škola v loňském roce vstoupila do projektu Den pro školu jako jedna z 15 pilotních škol v ČR. Tento projekt je jedním ze způsobů, jak přiblížit žákům abstraktní témata ze studijního plánu a přivést do hodiny člověka z praxe. Doktora do biologie, archeoložku do dějepisu, účetního do matematiky. Vyprávěním svého příběhu mohou dobrovolníci pomoci najít žákům motivaci pro další studium, rozšířit jim obzory a pomoci jim vybrat si další cestu vedoucí k výběru povolání.
Ve středu k projektu, který zaštítila Nadace České spořitelny, proběhla tisková konference, kde jsme měli zástupce naší školy.

Aktuálně.cz - článek k projektu Den pro školy