Archeoložky v akci

Publikováno: 12.3.2021 Autor(ka): Lenka Proschková

On-line seminář

Distanční výuka pokračuje

Při distanční výuce využíváme různé možnosti, které nám online prostředí nabízí. Jednou takovou možností je, pozvat si do online výuky hosty z praxe a podívat se na to, co obnáší jejich povolání. Prvními hosty v sérii návštěv z praxe byly archeoložky
Muzeum Podblanicka, p. o. Mgr. Tereza Davidová a Jana Vepřeková. Žáci pomocí otázek zjišťovali, jaké je povolání našich hostů. Poté archeoložky žáky seznámili se svou profesí, odpověděli na otázku:” Jaké vědomosti a dovednosti, které jste získali na základní škole, využíváte při své práci?” Nakonec došlo na ukázky artefaktů z historického období, které žáci nedávno v online výuce probírali. Žáci tipovali, k čemu se ukázané artefakty mohly používat. Hodina byla pro zúčastněné velmi zajímavá a přínosná. Děkujeme archeoložkám Tereze Davidové a Janě Vepřekové za spolupráci.