Školní kolo zeměpisné olympiády

Již tradičně se v druhé polovině ledna konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci soutěžili ve třech kategoriích: kategorie A pro 6. ročník, kategorie B pro 7. ročník a kategorie C pro 8. a 9. ročník. Olympiáda měla část s atlasem a část bez atlasu. Nejlepší z každé kategorie postupuje do okresního kola, v kategorii C postupují dva žáci.

Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A se stal Petr Jíša ze 6.B. Za ním skončil Patrik Matuška z 5.B a Johanka Trojanová ze 6.A. Kategorii B pro sedmý ročník ovládl Filip Korenda ze 7.C. Druhé místo obsadila Lucie Lizáková ze 7.B a Anna Truhelková také ze 7.B. Ve společné kategorii pro 8. a 9. ročník se na prvním místě umístil Daniel Slavata z 9.B a spolu s ním postupuje do okresního kola z druhého místa Tadeáš Zvára rovněž z 9.B. Na třetí pozici skončila Hana Klaudysová z 9.C.

Žákům děkujeme za účast a postupujícím přejeme mnoho štěstí v okresním kole.

vyučující zeměpisu

publikováno 22.1.2020