S mapou nezabloudím

Zdálo by se, že v době GPS je dovednost práce s mapou a plánkem zbytečná, ale co když si mobil zapomeneme doma nebo něco nefunguje tak, jak má?

A tak jsme si s plánkem Vlašimi v ruce procvičovali dovednost najít nebo se dostat na určená místa, zkusili jsme si načrtnout plánek třídy a svého pokoje a také jsme se seznámili s měřítkem mapy a propočítávali jsme skutečné vzdálenosti. Už také víme, že existují různé druhy map a topografické značky, které nám umožní se na mapě lépe orientovat.

Všechny nabyté vědomosti a dovednosti jsme si vyzkoušeli v praxi v okolí školy.

žáci 4. tříd

publikováno 2.10.2018