Projekt Sazka Olympijský Víceboj

Pod heslem „ Rozhýbejme české děti“ se naše škola zapojila do projektu už od samého počátku tj. od roku 2011.. První program, jak podporovat pohyb u dětí, připravili olympijští vítězové v desetiboji, Robert Změlík a Roman Šebrle. Nesl název ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ – OVOV. Projekt rozvíjí u dětí všestrannost, rozvíjí srdečně cévní systém a posíluje psychiku.

Sazka Olympijský víceboj je  společná aktivita ČOV a společnosti Sazka. Do projektu jsou zapojeni i naše významné sportovní osobnosti, které se stali ambasadory a navštěvují zapojené školy. Mezi ně patří mimo jiné bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, kajakáři Jiří Prskavec, Vavřinec Hradílek, krasobruslař Tomáš Verner a mnoho dalších mistrů světa a olympijských vítězů. Projekt podobně jako OVOV má za cíl zapojit co nejvíce dětí do sportování a ukázat sport jako zábavu a přirozený životní styl v plnění jednotlivých disciplín, které rozvíjejí pohybovou zdatnost a všestrannost.

I my, učitelé na naší škole máme stejný cíl, zapojit se do tohoto projektu.

V roce 2012 jsme se dostali se svými žáky až do nejvyššího kola –Republikového finále. I tam jsme patřili k nejlepším.

Žáci po dobu školního roku plní zadané disciplíny. V závěru roku výsledky odešleme na vyhodnocení a žáci obdrží za své výkony „Olympijský diplom“. Ten jim ukáže, na jak si stojí v jednotlivých disciplínách a na které by se měl více zaměřit.

A taková pomyslná třešnička na dortu na závěr je vyhlašování výherců.

Podmínky pro slosování hlavní ceny splnilo 572 škol. Mezi 35 škol se rozděloval celkem 1.000.000 Kč v částkách od 10 do 60 tisíc. Vylosování proběhlo v sídle ČOV,  společně s ambasadorkou I. Burgovou, T. Vyhnálkovou a P. Týblem ze společnosti Sazka. To vše pod dohledem paní notářky.

Měli jsme to štěstí, že patříme mezi výherce hlavní ceny a vyhráváme 40.000 Kč. Naše radost byla veliká. Dostali jsme pozvání na slavnostní předávání cen, které se konalo ve čtvrtek 14. června v pražském divadle „Metro“. Než nám byly předány výhry, zhlédli jsme krátké divadelní představení.

Výherní šeky, slavnostně předávali olympijští medailisté, kajakář Jiří Prskavec, Šárka Kašpárková a zástupkyně společnosti Sazka.

Na závěr dostala slovo zástupkyně z jedné školy, která všem učitelům, kteří vedou děti k pohybu, poděkovala za neúnavnou práci. Velké poděkování přišlo i od společnosti Sazka a Olympijského výboru.

Toto slavnostní setkání škol ukázalo, že projekt je stále úspěšnější a zvyšuje se počet škol, které se do projektu zapojují. Děti, co jsou v projektu zapojeny, mají významně vyšší pohybovou zdatnost než děti bez pravidelného pohybu.  Proto stojí za to v tomto projektu pokračovat – tak tomu bude i na naší škole.

Stojí za to „ Rozhýbat české děti“.

Mgr. Jaroslava Lisková, učitelka Tv

publikováno 20.6.2018