Projekt EDISON na ZŠ Vorlina

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. proběhl na naší škole jazykový vzdělávací projekt EDISON.

V rámci projektu dorazilo na naši školu 5 stážistů z různých zemí světa. Letos to byli studenti z Číny, Ruska, Ukrajiny, Maďarska a Kyrgyzstánu. Stážisté vedli dvouhodinové bloky. V první vyučovací hodině představili svoji zemi. Ve druhé vyučovací hodině se žáci mohli ptát nejen na prezentaci, kterou viděli, ale i přímo stážisty na jeho studium, koníčky... . Pro překlenutí ostychu měli žáci dotazníky, kterými se mohli řídit při kladení otázek. Po skončení projektu si žáci vyplněné dotazníky mohli založit do portfolií.

Jako každý rok nám při organizaci pomáhali naši žáci z devátých ročníků. Děkujeme tedy Agátě Houdkové, Kristýně Luklové, Lucii Kubálové a Kateřině Sátrové.

Každý ročník je trochu jiný, toto jsme poznali i na středeční Global village, kde stážisté prezentovali své země. Na jejich stánky se přišli podívat i žáci z prvního stupně.

Do projektu jsme šli už podruhé se ZŠ Zdislavice a ZŠ Louňovice pod Blaníkem. Děkujeme paní učitelkám za vstřícní postoj a spolupráci.

vyučující angličtiny

publikováno 25.2.2019