rodiče vítáni školní program
Aktuality

Mistrovství České republiky školních týmu v šachu

V letošním školním roce družstvo žáků 1. stupně navázalo na úspěchy z předchozích let, vyhrálo krajský přebor škol v šachu a postoupilo do republikového kola. Mistrovství ČR ve Zlíně se zúčastnilo 30 nejlepších družstev ze škol z celé České republiky. V silné konkurenci jsme se rozhodně neztratili a skončili na 18. místě s třemi výhrami, třemi remízami a třemi porážkami. Nejvíce bodů (7,5 z 9) jsme tentokrát získali na třetí šachovnici. Podrobné výsledky včetně výsledků jednotlivců lze najít na adrese

Turnaj se hrál společně s přeborem škol druhého stupně a středních škol. Naši žáci tak měli možnost sledovat partie některých z nejlepších mladých šachistů a šachistek ČR. Turnaj byl přenášen na youtube.com:

Volný čas jsme využili k návštěvě zlínské ZOO, kde se nám líbilo. Mimo jiné jsem odpovídal na všetečné otázky. Například, zda je vyšší pan učitel Kochánek, nebo žirafa J