Matematické soutěže

Jaro je každým rokem plné matematických soutěží. I naše škola se zúčastnila několika z nich. Již déle se žáci připravovali ve školním kole na Matematickou olympiádu, někteří z nich se probojovali do okresního kola, kde se stali i úspěšnými řešiteli. Za páté ročníky jako úspěšný řešitel skončil Petr Jíša, za 6. ročníky Štěpán Kárník, za 7. ročníky Jakub Vojta a za 8. ročníky Daniel Slavata.

Další soutěží, která nás provázela, byl Matematický klokan, kterého se zúčastnily všechny ročníky kromě 1. tříd. Nejúspěšnější tři žáci v každé z kategorií:

Cvrček - David Šindelář

Jakub Holejšovský

Daniel Kamarýt

Klokánek - Barbora Slavíková

Zuzana Davisová      Patrik Matuška

Benjamin - Radek Vojta

Štěpán Kárník       Lucie Lizáková

Kadet - Lucie Štětinová

Jan Žirovnický

Lukáš Smetana

Poslední soutěží byla dne 4.4.2019  Pythagoriáda.

Jako úspěšní řešitelé postupují do okresního kola za 5. roč. Patrik Matuška, Barbora Slavíková, Petr Jíša, za 6. roč. Štěpán Kárník a za 8. roč. Daniel Slavata.

Všem zúčastněným gratulujeme k překonání lenosti a za chuť si ověřit, jak si stojím mezi vrstevníky. Postupujícím do okresních kol přejeme hodně štěstí.

Učitelé matematiky

publikováno 24.4.2019