Hasiči mezi dětmi školní družiny

Ve středu 20. 6. 2018 proběhla na školní zahradě návštěva HZS Středočeského kraje - požární stanice Vlašim pod vedením velitele směny „B“ s výjezdovou technikou.

Z ÚO Benešov p. R. Svoboda v úvodu seznámil děti s činností profesionálních hasičů a pak se rozproudila živá beseda. Jak se chovat v určitých nebezpečných situacích, co znamená linka tísňového volání, jak správně nahlásit, že se něco stalo. Vyprávěl zážitky a zkušenosti ze své praxe, které děti pozorně poslouchaly. Připomněl, že během zásahu či jiné záchranné akce by ostatní lidé neměli přihlížet a překážet při jejich práci.

Poté si děti prohlédly hasičské vozy a seznámily se s jejich vybavením a dozvěděly se, co se k čemu používá.

Na závěr si děti vyzkoušely hašení. A protože nám počasí přálo, tak nám nevadila ani sprcha z požární proudnice. Rozloučili jsme se pokřikem - děkujeme! Při odjezdu nám hasiči pustili světelné a zvukové výstražné zařízení.

Děkujeme hasičům za ochotu, vstřícnost a mnoho zážitků.

Ilona Procházková

publikováno 2.7.2018