Exkurze sedmáků – Praha

Ve čtvrtek 11. října vyrazily třídy 7.A a 7.B na exkurzi do Prahy. V 7 hodin ráno žáci vyjeli vlakem z vlašimského nádraží směr Praha. Po krátkém přesunu po Praze dorazili do lanového centra Proud. Zde i díky krásnému počasí strávili velmi zábavné 3 hodiny. Nejprve se učili lézt na malých lanových prolézačkách, poté se oblékli do speciálních lezeckých popruhů a ve trojicích se učili zdolávat stěnu ve tvaru písmene A. Důležitou roli hrála spolupráce lezce, hlavního a záložního jističe. Poté už následovalo zdolávání prolézaček několik metrů nad zemí. Ti odvážnější jich stihli absolvovat hned několik. Po tomto velmi vydařením dopoledni se žáci přemístili na další program. Zájemci šli do kina, zbytek na procházku po Praze. Po opětovném setkání už následoval přesun na vlakové nádraží a cesta zpět domů.

Žákům se exkurze líbila, zasmáli se a užili si ji.

učitelé 7. ročníku

publikováno 16.10.2018