Exkurze  4. tříd  -  Huť Jakub Tasice

Protože v Čls právě probíráme Středočeský kraj, vydali jsme na exkurzi na nepříliš vzdálené místo a to do Tasic, kde jsme navštívili národní kulturní památku Huť Jakub. Nejznámější je asi tím, že se tu natáčel seriál Synové a dcery Jakuba Skláře, v hlavní roli s Luďkem Munzarem. Kromě prohlídky skanzenu jsme navštívili prodejnu skla a tam jsme se nejen pokochali skleněnou krásou, ale i nakoupili dárky.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na rozhledně Bohdanka, otevřeno sice nebylo, ale vydováděli jsme se na hřišti i u dřevěných zvířat. Poslední zastávkou byl park u nádherně udržovaného zámku ve Zruči nad Sázavou. Líbilo se nám to!

Žáci a paní učitelky 4. tříd

publikováno 1.4.2019