Evropa ve škole

Vyhodnocení 27. celorepublikového kola soutěže Evropa ve škole tentokrát ve Vlašimi

V měsíci červnu se do Vlašimi sjelo 50 dětí, žáků a studentů s rodiči a učiteli z celé ČR, aby  v prostorách vlašimského zámku obdrželi ceny za svoje výtvarné a literární práce v soutěži Evropa ve škole. Soutěž se konala pod záštitou Národního institutu pro další vzdělávání a Českého národního komitétu soutěže Evropa ve škole.

Organizace setkání se ujala ZŠ Vorlina a její ředitel Mgr. Petr Jíša. Spolu s Městským úřadem Vlašim zajišťovali ubytování a stravování účastníků. Doprovodný program vytvořila ZUŠ, Ekocentrum, Muzeum Podblanicka ve Vlašimi.

Předání cen proběhlo 22. června za účasti pana starosty Mgr. Luďka Jeništy, který udělil ceny především vlašimským žákům. Ocenil například pokusy o vytvoření památníků slavným osobnostem města Vlašimi.

Členové poroty předali diplomy a hodnotné ceny /také díky sponzorům - firma Sellier & Bellot, Prádelna Kyselý/, žáci ZUŠ zahráli a zazpívali, slavnostní atmosféru podpořil též svým průvodním slovem Mgr. Tomáš Lichtenberg. Poté následovalo otevření výstavy výtvarných prací v přednáškovém sále muzea a raut.

Večer mohli účastníci soutěže zhlédnout zajímavé a nápadité kulturní vystoupení, na kterém se podíleli žáci i učitelé ZUŠ.

Druhý den si vítězové soutěže vybrali některou z aktivit. Navštívili parazoo, tvůrčí dílny v ekocentru, Podblanickou galerii, Muzeum Podblanicka, prošli se překrásně upraveným anglickým parkem, poslouchali odborný výklad průvodce. Na porotu čekalo milé překvapení v podobě projížďky kočárem, což byl dárek od pana starosty. Slunečné počasí umocnilo krásné zážitky.

Organizace této slavnosti byla velmi složitá, i přesto vítězové odjížděli spokojeni. Oslavili také spolu s obyvateli našeho města výročí 700 let od  první písemné zmínky o Vlašimi. Poznali Vlašim kulturní a krásnou.

Ocenění žáci naší školy:

Anna Dušková, Zuzana Davisová, Barbora Šimánková, Matěj Zvára, Agáta Houdková, Pavla Studničková a Lucie Kubálová

Mgr. Alena Bucharová

publikováno 20.9.2018