rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Mimořádné opatření

Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 10676/2020-1/MIN-KAN  je od středy 11.3.2020 dle zákona o ochraně obyvatelstva zakázána osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání, a to do odvolání.

Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID – 19 na území České republiky.

Výlet 8. B do TEPfaktoru

 

V úterý 3. 3. jsme navštívili TEPfaktor u Slap. TEPfaktor je skvělá hra, která člověka přinutí myslet, hýbat se a hlavně zjistit, čeho všeho je schopen. Bylo tam několik úkolů - výzev, každý tomu říká, jak chce. Například místnost, do které se vešlo za sebou - samozřejmě bylo nejprve nutné zavřít dveře, hned se přihlásit a neztrácet čas. Museli jsme vyběhnout šikmou stěnu, nahoře splnit úkoly, pak rychle slézt zase zpátky dolů, prolézt malou chodbou, následně střemhlav prolézt záchodem a zmáčknout tlačítka, která ukončily úkol. Také se zde nacházely úkoly na přemýšlení, které nebyly jen tak jednoduché. Bylo to strašně fajn vymyšlené. Nakonec jsme byli všichni úplně hotoví, ale stejně jsme se poté z TEPfaktoru přesunuli do muzea, kde jsme viděli model okolí Slap s řekou Vltavou.

Celý den jsme si strašně užili a myslím si, že pro všechny to byl nejlepší výlet do teď. 

 

Gabriela Klikorková a Jana Vrňáková, 8. B

Doporučení ministerstva zdravotnictví

v přílohách Vám zasíláme aktualizované algoritmy činností při podezření na infekci COVID-19

 

Problém koronaviru

vyjímáme z www stránek "Bezpečná Vlašim":

Pár poznatků a instrukcí nebude na škodu. Předesíláme, že jde o doporučení lidí, kteří se touto problematikou zabývají a mají s podobnou situací určité zkušenosti.

Zápis do 1. ročníku

6.4.2020 - 13:00 - 17:00 hodin

7.4.2020 - 14:00 - 16:00 hodin

Zápis do 1. ročníku (pdf 534,96 kB)

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

 

Ve středu 26. února proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola vyslala do soutěže 4 zástupce. Olympiáda měla 3 části, které prověřily soutěžící v práci s atlasem, jejich teoretické geografické znalosti a praktické použití zeměpisných vědomostí. V kategorii A pro 6. ročník se zúčastnil Petr Jíša z 6. B, v kategorii B Filip Korenda ze 7. C a v kategorii C pro 8. a 9. ročník Daniel Slavata a Tadeáš Zvára z 9. B. 

Všem našim zástupcům na olympiádě děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů. 

Návštěva Ekocentra

V měsíci únoru se IV. ročníky zúčastnily velice pěkného programu v Ekocentru Vlašim. Program byl zamířen na jednotlivé činnosti od pěstování rostlin, jejich zpracování, spřádání, tkaní až k výrobě tkaniny. Některé z činností si žáci i vyzkoušeli. Na závěr si vyrobili ozdobnou šňůrku. Program byl velice pěkný a poučný. Děkujeme za přípravu.

Žáci IV. ročníků se svými třídními učitelkami

Školní kolo zeměpisné olympiády

Již tradičně se v druhé polovině ledna konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci soutěžili ve třech kategoriích: kategorie A pro 6. ročník, kategorie B pro 7. ročník a kategorie C pro 8. a 9. ročník. Olympiáda měla část s atlasem a část bez atlasu. Nejlepší z každé kategorie postupuje do okresního kola, v kategorii C postupují dva žáci.

Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A se stal Petr Jíša ze 6.B. Za ním skončil Patrik Matuška z 5.B a Johanka Trojanová ze 6.A. Kategorii B pro sedmý ročník ovládl Filip Korenda ze 7.C. Druhé místo obsadila Lucie Lizáková ze 7.B a Anna Truhelková také ze 7.B. Ve společné kategorii pro 8. a 9. ročník se na prvním místě umístil Daniel Slavata z 9.B a spolu s ním postupuje do okresního kola z druhého místa Tadeáš Zvára rovněž z 9.B. Na třetí pozici skončila Hana Klaudysová z 9.C.

Žákům děkujeme za účast a postupujícím přejeme mnoho štěstí v okresním kole.

vyučující zeměpisu

Deskohraní v režii 6.B

Na čtvrtek 9. ledna 2020 jsme připravili Deskohraní. Pozvali jsme učitele, rodiče i nás, žáky. Nachytali všechny možné deskové hry, občerstvení v podobě jednohubek, řezů a různých mňamek, nápoje jako čaj, kávu a různé domácí limonády. A všechno to po vyučování v 15.30 začalo.
O Deskohraní napsali:

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz