rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

1. třídy v Ekocentru

Na začátku března se naši prvňáčci vydali na další výukový program do ekocentra.

Tentokrát se pod vedením detektiva veverčáka stali zvířecími detektivy a ve skupinkách plnili zajímavé úkoly. Na obrázcích poznávali volně žijící živočichy, rozlišovali jejich hlasy, pozorovali stopy a pokoušeli se odhalit dokonalé zvířecí maskování.

Malí detektivové všechny úkoly zdárně splnili, proto je za odměnu vzal veverčák na návštěvu do paraZOO. Tam se děti seznámily s jednotlivými svěřenci a jejich životními příběhy. Dozvěděli jsme se, jak se máme zachovat, pokud v přírodě najdeme zraněné nebo opuštěné mládě.

                                                                                                                                I.A, I.B, I. C

Recitační soutěž

Dne 25. února 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho žáci 2. a 3. tříd v 1. kategorii a žáci 4. a 5. tříd ve druhé kategorii. Porota složená z vyučujících 1. stupně vybrala Ivu Pavelkovou a Martina Houdka, kteří budou naši školu reprezentovat v nejbližší době v krajském kole recitační soutěže. To se bude konat v Bystřici. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

Kroužky - keramiky, atletiky, florbalu

V pondělí 4.3.2019 a ve čtvrtek 7.3.2019 kroužky nebudou - učitelé jsou na lyžařském kurzu

okresní kolo olympiády v Aj

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce se konalo dne 19.2. 2019 v Benešově. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně. V mladší kategorii to byla žákyně šesté třídy Anna Truhelková, která se umístila na krásném sedmém místě. Ve starší kategorii soutěžila loňská účastnice krajského kola Agáta Houdková. Letos obsadila velmi pěkné třetí místo. Oběma soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů. 

                                                                    J. Lizáková

Projekt EDISON na ZŠ Vorlina

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. proběhl na naší škole jazykový vzdělávací projekt EDISON.

V rámci projektu dorazilo na naši školu 5 stážistů z různých zemí světa. Letos to byli studenti z Číny, Ruska, Ukrajiny, Maďarska a Kyrgyzstánu. Stážisté vedli dvouhodinové bloky. V první vyučovací hodině představili svoji zemi. Ve druhé vyučovací hodině se žáci mohli ptát nejen na prezentaci, kterou viděli, ale i přímo stážisty na jeho studium, koníčky... . Pro překlenutí ostychu měli žáci dotazníky, kterými se mohli řídit při kladení otázek. Po skončení projektu si žáci vyplněné dotazníky mohli založit do portfolií.

Jako každý rok nám při organizaci pomáhali naši žáci z devátých ročníků. Děkujeme tedy Agátě Houdkové, Kristýně Luklové, Lucii Kubálové a Kateřině Sátrové.

 

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola měla v tomto kole zastoupení ve třech kategoriích. V kategorii A pro 6. ročník a primu víceletých gymnázií se Monika Průšová ze 6.B umístila na pěkném 8. místě. Jana Vrňáková ze 7.B skončila v kategorii B na 14. místě. V kategorii C pro 8. a 9. ročníky a tercii a kvartu víceletých gymnázií měla naše škola dvojnásobné zastoupení. Daniel Slavata z 8.B dosáhl ve velké konkurenci na velmi pěknou 5. příčku a Hana Klaudysová z 8.C obsadila v konkurenci 29 řešitelů 8. místo.

Všem našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Školní parlament pomáhá

Chceme-li jako lidé být užiteční, musíme se o to zasloužit. Je jedno jak, ale prostě podílet se na dobrých věcech. 
Školní parlament se rozhodl pomáhat. Tentokrát chce pomoci koním, kteří jsou nemocní a jsou umístěni v domově pro koně. I ti potřebují péči a chtějí si užívat zbytku života. 
Kdo chce pomoci společně s námi, může. Pro nemocné koně totiž sbíráme usušený chleba a nesladké usušené pečivo. Pokud Vám doma zbude třeba malý kousek, neváhejte vše sušit. Přineste do ZŠ Vorlina a školní parlament se postará o distribuci právě do Domova pro koně. Nosit dobroty pro koně můžete celý březen a duben. 
Děkujeme. Školní parlament
https://www.domovprokone.cz/

Atletika, florbal

v pondělí 18.2.2019 - nebude atletika

ve čtvrtek 21.2.2019 - nebude florbal

 

Projekt 4. tříd  -  Bruslení je zábava

       Zvládli jsme to - hurá!  Bruslíme všichni a rádi!  Na bruslení jsme se hodně těšili a taky jsme si to užili. Bruslili jsme sami i ve dvojici s kamarádem, naučili jsme se jezdit dopředu, někteří i dozadu 😊), zastavovat, podjíždět pod brankami i slalom. Jsme moc rádi, že jsme si bruslením mohli zpestřit tělesnou výchovu.

                                                                                                                                  žáci 4. tříd

Návštěva Ekocentra

 

Hned po jarních prázdninách se žáci 5. ročníku zúčastnili výukového programu „Tatranky.“

Zamýšleli se nad tím, jakou cestu musí urazit tradiční česká sušenka v procesu výroby.

Ve skupinách vytvářeli myšlenkovou mapu výrobku, všímali si i vlivu na životní prostředí,

dopravního zatížení apod. Druhá část programu proběhla venku formou simulační hry plné

různých pohybových i jiných aktivit, kde si žáci osvojili potřebné informace.

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz