Besídka ke Dni matek

V úterý 14. května si naše třída 1.A připravila vystoupení pro rodiče – tedy hlavně pro naše maminky k jejich nedělnímu svátku. Společně jsme nacvičili pohádky Boudo budko, O řepě, Polámal se mraveneček a Paleček a jeho kamarádi. Dále jsme se naučili několik básniček, které jsme společně zarecitovali a na závěr jako velké překvapení jsme maminkám zazpívali krásnou dojemnou písničku.

Rodičům se naše vystoupení moc líbilo, protože nás odměnili dlouhým potleskem. Všichni jsme si užili hezké odpoledne.

I.Kolandová a žáci 1.A

Děti ze ZŠ Vorlina podpořily nemocné děti

www.zivotdetem.cz

Před Velikonocemi školní parlament uskutečnil ve škole prodej předmětů s cílem podpořit nemocné děti a jejich rodiny. Získané finance jsme předali a jako poděkování jsme obdrželi následující:

"Děkujeme Vám za úžasnou pomoc nemocným dětem. Této pomoci si nesmírně vážíme. Jsme šťastni, že máme takové hodné lidičky, jako jste vy všichni, co nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv. Pro potvrzení peněz přikládáme děkovný certifikát s částkou.
Přeji Vám krásný den a pevné zdraví všem.
Těším se na další spolupráci."

Co na to říci? "Bylo nám potěšením."

Florbal, atletika - kroužky

v pondělí 13. 5 2019 nebude atletika

ve čtvrtek 16.5.2019 nebude florbal

Důvod - školení učitele

Exkurze 7.A a 7.B do Terezína

Bohušovice nad Ohří a Terezín se staly cílem exkurze 7. ročníku, kam se obě třídy vydaly 30. dubna 2019.

Velmi smíšený turnaj ve volejbale

V pátek 26.4. se zúčastnili 4 žáci, 3 žákyně a 2 učitelé velmi smíšeného volejbalu v Benešově ve Sportovní hale ZŠ Jiráskova. Celkem bylo přítomno 7 týmů, hrálo se systémem každý s každým 1 set do dosažení 20 bodů.

Náš tým se po počátečních 2 neúspěšných setech vzpamatoval a po dalších dosti dramatických utkáních se ještě i po 3. prohře probojoval do semifinále a nakonec i do finále, kde jsme výbornou souhrou potvrdili, že si 1. místo skutečně zasloužíme.

Děkuji všem zúčastněným za výbornou hru i atmosféru při hře i mimo ni.

Kateřina Blahoušová

Štafetový pohár – I.stupeň ZŠ

Ve středu 24.4.2019 se vybraní žáci zúčastnili štafetového běhu na 8 x 100 m a 8 x 200 m. I když se všichni snažili, tentokrát to stupně vítězů nebyly. Naše škola byla pátá z osmi účastníků.

Individuální zlato získala Anička Dušková ve skoku do dálky z místa.

Všem atletům děkujeme za reprezentaci školy.

K.Smržová, H.Němcová

Matematické soutěže

Jaro je každým rokem plné matematických soutěží. I naše škola se zúčastnila několika z nich. Již déle se žáci připravovali ve školním kole na Matematickou olympiádu, někteří z nich se probojovali do okresního kola, kde se stali i úspěšnými řešiteli. Za páté ročníky jako úspěšný řešitel skončil Petr Jíša, za 6. ročníky Štěpán Kárník, za 7. ročníky Jakub Vojta a za 8. ročníky Daniel Slavata.

Exkurze Praha tříd 8.A a 8.C

Žáci osmých tříd dne 10.4.2019 vyrazili opět do Prahy. Nejdřív je čekal muzikál s názvem Jak se dělá muzikál v krásném divadle v Karlíně. Celým představením nás provázel slovem Antonín Procházka a pomocí výkladu a ukázek nás seznámil se způsobem vytváření  muzikálu od námětu až po premiéru.

Žáci byli spokojeni a vydali se za dalším objevováním možností Prahy. Rozdělili jsme se podle zájmů. Jedna skupina navštívila Planetárium a druhá výstavu 30 let Pixar v holešovickém výstavišti.

Spokojení, s matějskou poutí v zádech, jsme se vraceli do Vlašimi.

Exkurze třídy 8.A a 8.C

Exkurze školní družiny

Huť František -Sklárny Sázava

Žáci 2.- 5. tříd ze školní družiny se vydali do nedaleké Sázavy, kde navštívili Huť František. Tam navštívili krásnou výstavu s výkladem a ukázkou výroby. Dále si sami starší žáci zkusili udělat mozaiku ze skla a mladší vyráběli náramky s korálků.
Všem se moc líbilo a už se těší na další akci konanou při školní družině.

Výsledky Krajského kola

soutěže Evropa ve škole 2018/2019

V literární části soutěže obsadila ve 2. kategorii 3.místo žákyně 8.A Zuzana Štorcová

.Napsala vtipné vyprávění na téma Zvířecí parlament s názvem "Jako u lidí"

Ve výtvarné častí soutěže se umístili  žáci a žákyně

1.kategorie 2. místo Julie Dušková 2.A "Zimní královna"

2. kategorie 2. místo Anna Dušková "Muchovy krásky"

čestné uznání Natálie Benáková "Významné stavby Evropy"

.

3.kategorie 2. místo kolektiv žáků 8.A a 8. B voskové batiky"Zajímavá místa Evropy"

čestné uznání Agáta Houdková a Pavla Studničková 9.A "Skladba je obraz"

Jan Přibil  8.B "Graffitty

Lucie Kubálová 9.A" Anežka Česká"keramika

Všem žákům gratulujeme a přejeme úspěch v republikovém kole, konaném letos v Plzni, kam jejich práce postoupily.

Za porotu Alena Bucharová