Projekt Cesta za svobodou

První listopadové dny si ve škole společně připomeneme kroky naší republiky za svobodou.

4. 11. Zasadíme žluté krokusy jako symboly dětských obětí válek.
7. 11. Účastníme se besed o válkách - besedovat budou 5. - 8. třídy s vojenským historikem.
11.11. Vytvoříme společný věnec k uctění památky 101. výročí konce 1. světové války.
11. 11. V 11.00 položíme věnec vzpomínek k památníku padlých společně s panem starostou Vlašimi.
11.11. - 15. 11. Vytvoříme společně mapu ČR v barvách trikolory.
12. 11. 9. třídy zhlédnou výstavu v Legiovlaku ve Vlašimi.
15. 11. Společně zazvoníme klíčemi o velké přestávce a vzdáme hold 30 letům svobody a demokracie symbolem vítězství.

Připojte se k nám 11. 11. a i vy přijďte do školy zapíchnout kvítek vlčího máku do věnce vzpomínek. Škola je otevřena do 8.00

Žluté krokusy

Žluté krokusy jako symboly dětských obětí válek byly zasazeny 4 listopadu a budeme čekat, až je jarní slunce probudí k životu.
Pak jejich zlaté kvítky připomenou to, co žákyně 7. ročníku zamýšlely při jejich sázení.
A cože to bylo?
Prostě a tiše vzdaly zasazením cibulek hold nevinným obětem, dětem, které nesměly prožít svůj život, nepoznaly své děti, protože se jim nestihly narodit. A bylo toho ještě víc...

Okresní přebor ve stolním tenise

Ve středu 23.10.2019 proběhla okresní soutěž ve stolním tenise.

Turnaj se konal v hale Spartaku Vlašim.

Naše škola vyslala 2 družstva starších žáků, 1 družstvo mladších chlapců a 4 družstva dívek.Všichni se v zápasech snažili podat co nejlepší výkon a také to bylo vidět na konečných výsledcích. Družstvo dívek „A“ soutěž vyhrálo, družstvo dívek „B“ skončilo na 2. místě, mladší žáci soutěž také vyhráli, starší chlapci se umístili na 5. a 6 místě. Všichni si pěkně zahráli a odcházeli z turnaje spokojeně.

Závodníkům děkuji za  vzornou reprezentaci školy.

Mgr. J. Lisková

vedoucí družstev

Prvňáčci u vlašimských hasičů

V rámci projektu Ochrana člověka za mimořádných událostí navštívili žáci prvních tříd a přípravné třídy hasičskou stanici ve Vlašimi. Uvnitř si podrobně  prohlédli vybavení výjezdových vozidel a vyprošťovací techniku  profesionálních hasičů. Na závěr se děti přemístily ven, kde jim místní hasiči předvedli vysouvání požárního žebříku. Za čas strávený s dětmi, ochotu a trpělivost všem děkujeme.

Vyučující a děti 1. tříd

Projekt OČMU pátých tříd

Páté třídy se v rámci projektu OČMU (Ochrana člověka za mimořádných událostí) věnovali celý den převážně úrazům a poskytnutí první pomoci. Velký dík patří dobrovolným hasičům a záchranářům paní Brabcové a panu Smetanovi, kteří velmi poutavě děti seznámili se základy první pomoci. V dalších hodinách si děti procvičili obvazovou techniku, podívali se na některé díly Dětské záchranky a jako výstup z projektu simulovali situace, které vyžadují první pomoc.

Žáci 5. tříd

Muzeum Karla Zemana

Dne 10.10.2019 se 6.C  vydala vlakem na výlet do Prahy. Cílem bylo Muzeum Karla Zemana. Žáci předem shlédli dokument o tomto významném českém režisérovi. V muzeu se rozdělili na dvě skupiny. První skupina tvořila animovaný krátký film, druhá skupina si prošla komentovanou výstavou a zahrála hru o poklad. Na závěr si žáci vyrobili lampičky ze starých filmových pásků.

Výlet byl spojen i s plavbou parníkem po Vltavě. Z horní paluby byly vidět památky a krásy Prahy.

Dopravní hřiště

V průběhu posledního zářijového týdne navštívili postupně žáci všech tříd 1. stupně dopravní hřiště v areálu „ Na Lukách“.

Příslušníci městské policie se dětem velmi ochotně věnovali - seznámili je s dopravními značkami a základními pravidly silničního provozu. Děti si vyzkoušely jízdu na koloběžkách, kolech i motokárách. Získaly spoustu užitečných poznatků a praktických dovedností.

Prvňáčkům sice větší část výukových aktivit pokazilo deštivé počasí, přesto i jim se dopoledne strávené zajímavými činnostmi líbilo. Děkujeme za ochotu a trpělivost při organizaci těchto několika dopoledních programů.

Vyučující 1. stupně

Přihlášení do Bakalářů

Bakaláři na webu již fungují, ale na jiné adrese:

V mobilní aplikaci je nutné znovu vyhledat naši školu, zadat přihlašovací jméno a heslo.

Kdo má propojeny Bakaláře se školním programem - tak fungují.

Atletická všestrannost

V úterý 1.10. proběhla na atletickém areálu v Benešově atletická všestrannost. Tato soutěž se konala v Benešově poprvé, neboť vždy se proběhla ve Vlašimi.

Závod je pro sportovce velmi náročný. Každý musí absolvovat čtyři disciplíny, a to běh na 60m, vytrvalostní běh a další 2 disciplíny podle výběru (skok daleký, skok do výšky a hod kriketovým míčkem, vrh koulí). Po celý den sportovci podávali hodnotné výkony.

V kategorii mladších žáků a žákyň jsme vystoupili 2x na bednu vítězů. Na 2.místě se umístili  Nikola Suková a Štěpán Kárník.

V kategorii starších žáků a žákyň  jsme obsadili stejná umístění (2.místo).

V jednotlivcích byla nejúspěšnější Tereza Doubková a Jan Rytina, oba se umístili na 3. místě.

Všem závodníkům moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji jim hodně štěstí v dalších sportovních utkání.

Vedoucí družstev

Mgr. J. Lisková

Přespolní běh v zámeckém parku

V úterý 24. 9. proběhla okresní soutěž v přespolním běhu v zámeckém parku ve Vlašimi. Naše škola vyslala  družstva mladších a starších chlapců a dívek. Mladší dívky proběhly 1,5 km trasu celkově na 3. místě, starší dívky se umístily na 2. místě. Starší chlapci běželi 3 km a umístili se na 4. místě. Mladší chlapci se umístili též na 4. místě.

V jednotlivcích, mladších žákyň se umístila Anna Dušková na 2.místě, v kategorii starších žákyň obsadila 3. místo Vanesa Majerová.

Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jaroslava.Lisková

učitelka Tv