rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Okresní kolo v odbíjené dívek

 

Ve čtvrtek 14. 3. proběhl na naší škole okresní přebor v odbíjené dívek.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev ze základních škol  našeho okresu. Děvčata byla rozdělena do 2 skupin, kde se utkala mezi sebou. Do další soutěže postoupila čtyři nejlepší družstva, kde se už bojovalo, kdo postoupí do finále. O vítěze se rozhodovalo mezi družstvem ZŠ Dukelská Benešov a ZŠ Na Karlově Benešov. V tomto finále jsme  už mohli viděli opravdu  hru na velmi vysoké úrovni. Nakonec zvítězila děvčata ZŠ Dukelská Benešov, kdy o vítězství rozhodl až třetí set. I když se v soutěži, mohl stát jen jeden vítěz, i ostatní družstva si pěkně zahrála a ze soutěže si odnesla pěkné sportovní zážitky.

Vítězové si rozdělili krásné poháry i věcné ceny.

                                                           

                                                                                     

                                                                               J.Lisková vedoucí soutěže

Lyžařský výcvikový kurz

třídy 7. B a třídy 8. A

Od 2. - 9. 3. 2019 proběhl lyžařský kurz třídy 7. B a  8. A. v Pasekách nad Jizerou v penzionu „Sokol“.

Celkem se kurzu zúčastnilo 43 žáků.

 Žáci byli rozděleni do  družstev, podle svých dovedností a se svým instruktorem začali s výukou. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé se postupně seznamovali, co lyže dokáži. Trénovali poctivě celý týden velmi intenzivně a díky výborné výuce svých instruktorů se všichni naučili základům  lyžování. Své „umění“ měli možnost ukázat v závodu ve slalomu. Všichni brankami projeli a tak se stali  sami nad sebou vítězi.

Blahopřejeme všem.

                                                                    Vedoucí a instruktoři kurzu

1. třídy v Ekocentru

Na začátku března se naši prvňáčci vydali na další výukový program do ekocentra.

Tentokrát se pod vedením detektiva veverčáka stali zvířecími detektivy a ve skupinkách plnili zajímavé úkoly. Na obrázcích poznávali volně žijící živočichy, rozlišovali jejich hlasy, pozorovali stopy a pokoušeli se odhalit dokonalé zvířecí maskování.

Malí detektivové všechny úkoly zdárně splnili, proto je za odměnu vzal veverčák na návštěvu do paraZOO. Tam se děti seznámily s jednotlivými svěřenci a jejich životními příběhy. Dozvěděli jsme se, jak se máme zachovat, pokud v přírodě najdeme zraněné nebo opuštěné mládě.

                                                                                                                                I.A, I.B, I. C

Recitační soutěž

Dne 25. února 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se ho žáci 2. a 3. tříd v 1. kategorii a žáci 4. a 5. tříd ve druhé kategorii. Porota složená z vyučujících 1. stupně vybrala Ivu Pavelkovou a Martina Houdka, kteří budou naši školu reprezentovat v nejbližší době v krajském kole recitační soutěže. To se bude konat v Bystřici. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

Kroužky - keramiky, atletiky, florbalu

V pondělí 4.3.2019 a ve čtvrtek 7.3.2019 kroužky nebudou - učitelé jsou na lyžařském kurzu

okresní kolo olympiády v Aj

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce se konalo dne 19.2. 2019 v Benešově. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně. V mladší kategorii to byla žákyně šesté třídy Anna Truhelková, která se umístila na krásném sedmém místě. Ve starší kategorii soutěžila loňská účastnice krajského kola Agáta Houdková. Letos obsadila velmi pěkné třetí místo. Oběma soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů. 

                                                                    J. Lizáková

Projekt EDISON na ZŠ Vorlina

V týdnu od 11. 2. do 15. 2. proběhl na naší škole jazykový vzdělávací projekt EDISON.

V rámci projektu dorazilo na naši školu 5 stážistů z různých zemí světa. Letos to byli studenti z Číny, Ruska, Ukrajiny, Maďarska a Kyrgyzstánu. Stážisté vedli dvouhodinové bloky. V první vyučovací hodině představili svoji zemi. Ve druhé vyučovací hodině se žáci mohli ptát nejen na prezentaci, kterou viděli, ale i přímo stážisty na jeho studium, koníčky... . Pro překlenutí ostychu měli žáci dotazníky, kterými se mohli řídit při kladení otázek. Po skončení projektu si žáci vyplněné dotazníky mohli založit do portfolií.

Jako každý rok nám při organizaci pomáhali naši žáci z devátých ročníků. Děkujeme tedy Agátě Houdkové, Kristýně Luklové, Lucii Kubálové a Kateřině Sátrové.

 

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola měla v tomto kole zastoupení ve třech kategoriích. V kategorii A pro 6. ročník a primu víceletých gymnázií se Monika Průšová ze 6.B umístila na pěkném 8. místě. Jana Vrňáková ze 7.B skončila v kategorii B na 14. místě. V kategorii C pro 8. a 9. ročníky a tercii a kvartu víceletých gymnázií měla naše škola dvojnásobné zastoupení. Daniel Slavata z 8.B dosáhl ve velké konkurenci na velmi pěknou 5. příčku a Hana Klaudysová z 8.C obsadila v konkurenci 29 řešitelů 8. místo.

Všem našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Školní parlament pomáhá

Chceme-li jako lidé být užiteční, musíme se o to zasloužit. Je jedno jak, ale prostě podílet se na dobrých věcech. 
Školní parlament se rozhodl pomáhat. Tentokrát chce pomoci koním, kteří jsou nemocní a jsou umístěni v domově pro koně. I ti potřebují péči a chtějí si užívat zbytku života. 
Kdo chce pomoci společně s námi, může. Pro nemocné koně totiž sbíráme usušený chleba a nesladké usušené pečivo. Pokud Vám doma zbude třeba malý kousek, neváhejte vše sušit. Přineste do ZŠ Vorlina a školní parlament se postará o distribuci právě do Domova pro koně. Nosit dobroty pro koně můžete celý březen a duben. 
Děkujeme. Školní parlament
https://www.domovprokone.cz/

Atletika, florbal

v pondělí 18.2.2019 - nebude atletika

ve čtvrtek 21.2.2019 - nebude florbal

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz