rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Školní rekord je tu...

Už jste někdy viděli 460 m housenky? Že neviděli? Přijďte se podívat na ZŠ Vorlina a můžete posoudit sami, kolik je to společné práce. Z centimetrových proužků naskládat skoro půl kilometru, to stojí za pochvalu. A co jsme při tom trénovali? Trpělivost, schopnost jít za společným cílem a připojit svůj kousek práce k práci ostatních. 
Snad mezi námi nemůže být nikdo, kdo by neměl radost z toho, že umí přispět ke společnému úspěchu. 
Děkujeme třídám, které se zapojily jako celek. Dík patří i jednotlivcům a veřejnosti, kteří pochopili smysl společné práce a podpořili nás svým "kouskem".

My se ale nevzdáváme a chceme na republikové prvenství dosáhnout. Proto vyrábějme dál a od září opět housenku můžeme prodloužit. 
Základko, my to zvládneme!!!

Výlet - 3. ročníky

Ve čtvrtek 23.5.2019 navštívily 3. ročníky areál „Zeměráj“ – Kovářov. Po počátečním poučení o chování v areálu jim paní průvodkyně vysvětlila pojem „SVATYNĚ“ a žáci se přesunuli do sředověké vesničky, kde je paní průvodkyně oblečené do dobových oděvů seznámily, jak dříve lidé žili, co jedli, co a jak vyráběli, jak se oblékali, co a jak pěstovali,…. Po prohlídce minizoo si také děti mohly zahrát různé logické hry a zakoupit suvenýry a malé občerstvení. Výlet se všem líbil.

Vyučující 3.ročníků

Evropa ve škole - republikové kolo

 

Ve výtvarné části soutěže získá celostátní ocenění žákyně 9.A  Lucie Kubálová za vytvoření plastiky Anežky České /ke 30. výročí svatořečení/.

Dne 5.6.2019 Lucka pojede do Plzně na slavnostní předání cen, má možnost se účastnit doprovodného kulturního programu a navštívit Techmánii.

 

Pamětní list  /čestné uznání/ za soubor voskových batik s názvem "Zajímavá místa Evropy" získá kolektiv autorů třídy 8.A a 8.B  /Bořek Procházka, Tomáš Tuček,Tadeáš Zvára, Jan Kupsa, Tomáš Dub, Ondřej Dvořák, Matěj Laskoš, Jáchym Vyhnal, Petr Špoula, Natálie Kočová,Sára Svitáková, Elizabeth Firlová, Karolína Hatláková, Tereza Exnerová, Zuzana Štorcová a Nela Fáčková/.

 

Čestné uznání za literární práci "Jako u lidí" na téma Zvířecí parlament obdrží Zuzana Štorcová z 8.A.

Všem žákům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další cenné úspěchy.

Páté ročníky v Národním muzeu    

Na konci dubna navštívily všechny páté ročníky Národní muzeum v Praze. Žáci si nejprve mohli prohlédnout zrenovovanou fasádu, která mimochodem muzeu velmi sluší. Uvnitř je pak čekala prohlídka Panteonu se sochami nejvýznamnějších osobností české historie, Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, která mapuje společnou historii obou národů, a výstava nesoucí název 2x100. Ta představuje výběr z těch nejvzácnějších a nejzajímavějších exponátů Národního muzea.

Besídka ke Dni matek

V úterý 14. května si naše třída 1.A připravila vystoupení pro rodiče – tedy hlavně pro naše maminky k jejich nedělnímu svátku. Společně jsme nacvičili pohádky Boudo budko, O řepě, Polámal se mraveneček a Paleček a jeho kamarádi. Dále jsme se naučili několik básniček, které jsme společně zarecitovali a na závěr jako velké překvapení jsme maminkám zazpívali krásnou dojemnou písničku.

 Rodičům se naše vystoupení moc líbilo, protože nás odměnili dlouhým potleskem. Všichni jsme si užili hezké odpoledne.

I.Kolandová a žáci 1.A

Děti ze ZŠ Vorlina podpořily nemocné děti

www.zivotdetem.cz

Před Velikonocemi školní parlament uskutečnil ve škole prodej předmětů s cílem podpořit nemocné děti a jejich rodiny. Získané finance jsme předali a jako poděkování jsme obdrželi následující:

"Děkujeme Vám za úžasnou pomoc nemocným dětem. Této pomoci si nesmírně vážíme. Jsme šťastni, že máme takové hodné lidičky, jako jste vy všichni, co nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv. Pro potvrzení peněz přikládáme děkovný certifikát s částkou.
Přeji Vám krásný den a pevné zdraví všem. 
Těším se na další spolupráci."

Co na to říci? "Bylo nám potěšením."

Florbal, atletika - kroužky

v pondělí 13. 5 2019 nebude atletika

ve čtvrtek 16.5.2019 nebude florbal

Důvod - školení učitele

Exkurze 7.A a 7.B do Terezína 

Bohušovice nad Ohří a Terezín se staly cílem exkurze 7. ročníku, kam se obě třídy vydaly 30. dubna 2019. 

Velmi smíšený turnaj ve volejbale

 

V pátek 26.4. se zúčastnili 4 žáci, 3 žákyně a 2 učitelé velmi smíšeného volejbalu v Benešově ve Sportovní hale ZŠ Jiráskova. Celkem bylo přítomno 7 týmů, hrálo se systémem každý s každým 1 set do dosažení 20 bodů.

Náš tým se po počátečních 2 neúspěšných setech vzpamatoval a po dalších dosti dramatických utkáních se ještě i po 3. prohře probojoval do semifinále a nakonec i do finále, kde jsme výbornou souhrou potvrdili, že si 1. místo skutečně zasloužíme.

Děkuji všem zúčastněným za výbornou hru i atmosféru při hře i mimo ni.

Kateřina Blahoušová

Štafetový pohár – I.stupeň ZŠ

Ve středu 24.4.2019 se vybraní žáci zúčastnili štafetového běhu na 8 x 100 m a 8 x 200 m. I když se všichni snažili, tentokrát to stupně vítězů nebyly. Naše škola byla pátá z osmi účastníků.

Individuální zlato získala Anička Dušková ve skoku do dálky z místa.

Všem atletům děkujeme za reprezentaci školy.

K.Smržová, H.Němcová

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz