rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

ZOO JIHLAVA

Úterý 22. 5. byl pro žáky prvních tříd mimořádný den. Poprvé se jako školáci vydali na výlet. Někteří nemohli nedočkavostí ani dospat. Cesta autobusem rychle uběhla a nás čekala prohlídka krásné zoo. Děti s nadšením pozorovaly a fotily jednotlivé druhy zvířat. Během návštěvy si stihly nakoupit pro radost různé upomínkové předměty. Po celou dobu nás provázelo slunečné počasí, které přispělo k příjemnému prožití celého dne. Zpátky jsme se vrátili spokojeni a s úsměvy na tvářích.

                                                                                               učitelky prvních tříd

Den atletiky na ZŠ Vlašim Vorlina

 Žáci 6. a 7. tříd  v tomto školním roce vyhráli okresní kolo soutěže Poháru rozhlasu a postoupili do krajského kola, který byl v Kolíně.

V úterý 22. 5. jsme vyrazili do místa soutěže a byli připraveni se poprat o co nejlepší umístění.

Soutěž byla zahájena nástupem všech nejúspěšnějších družstev z okresních kol Středočeského kraje.

Závody začaly netradičně, neboť první disciplínou byly štafety. To je naše královská soutěž a tu jsme v našem rozběhu vyhráli. Potom soutěž probíhala tradičně, dalšími disciplínami.

 Všichni chlapci přistupovali k závodům velmi zodpovědně a chtěli dosáhnout co nejlepší výsledek. Nám se dařilo, body rychle přibývaly a postupně jsme se dostávali na přední místa. Vyhráli jsme skok do výšky, kde Lukáš Pajk, zdolal laťku ve výšce 149 cm, další vítěznou disciplínou byl hod kriketovým míčkem, kde Matěj Zachoval hodil míček do vzdálenosti 59,80 metrů a další hodnotný výkon byl Šimona Kameníka, který zaběhl 1000m, časem 3:16 min. Při vyhlašování výsledků, jsme byli hodně netrpěliví. Když už zbyly jen 2 družstva, která nehlásili, bylo jasné, že jsme na „ bedně“ vítězů. Tak jsme si došli  pro krásné 2. místo. Byl nám předán stříbrný pohár, medaile a na památku jsme dostali čepice. Soutěž jsme si všichni pěkně užili.

 Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji jim na závodním poli hodně hezkých zážitků.

                                                                                 Mgr. Lisková Jaroslava

                                                                                  vedoucí družstva

Exkurze na Blaník

       Přestože počasí předchozího dne vzbuzovalo trochu obavy, že výlet bude deštivý, opak byl pravdou. A tak jsme my třeťáci spolu se 5.B zahájili výstup na Blaník z parkoviště u Louňovic, po cestě jsme poctivě plnili úkoly připravené na trase, až jsme dosáhli vrcholu. Zájemci zdolali i rozhlednu a byli odměněni nádherným výhledem do kraje. Zpáteční cestu jsme zakončili prohlídkou Domu přírody u Kondrace.

       Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další.

                                                                                                                                       Třeťáci a 5.B

Projekt EDISON začal!

V pondělí 21. 5. na naší škole začal celotýdenní projekt Edison. Ráno byli na nádvoří školy slavnostně přivítáni zahraniční stážisté, kteří se následně představili žákům. Poté se seznámili s naší školou a vedli první hodiny pro naše studenty. Odpoledne spolu s žáky
8. ročníků navštívili zámecký park a jeho okolí.

V úterý projekt pokračoval již v plném proudu. Zahraniční stážisté opět vedli hodiny pro naše žáky. Žáci měli možnost procvičit si anglický jazyk a poznat různé kultury, tradice a zvyky. Při odpoledním vyučování žáci se stážisty vařili, sportovali a tvořili v keramické dílně.

 

Ve středu se konala tzv. Global Village. Stážisté si připravili v tělocvičně školy stánky a prezentovali svoji zemi. Žáci tak mohli ochutnat tradiční pokrmy, seznámit se se zvyky zemí a zkusit si napsat svoje jméno v různých jazycích.

 

Ve čtvrtek a v pátek bude projekt pokračovat. O jeho dění Vás budeme informovat.

 

vyučující AJ II. stupně

 

 

Exkurze - 2.třídy

Žáci druhých ročníků si v rámci projektu 700let města Vlašim prohlédli prostory vlašimského zámku. Zúčastnili se komentované prohlídky, kde se jim pan průvodce maximálně věnoval a velice poutavým povídáním jim přiblížil historii zámku. Děti nebojácně vystoupaly i do věže zámku a navštívily zámecké podzemí. Celá prohlídka se všem moc líbila. Děkujeme všem pracovníkům zámku, kteří se nám maximálně věnovali.

Vyučující II. ročníků

Exkurze na MÚ

16.5. a 18.5. 2018 se čtvrté ročníky vypravily na návštěvu Městského úřadu Vlašim, kde besedovaly s místostarostou Karlem Kroupou o minulosti i současnosti našeho města.

Žáci se dozvěděli, jak pracuje zastupitelstvo městského úřadu, co všechno má na starosti a za co zodpovídá. Pan místostarosta nám odpověděl mnoho dotazů, které směřovaly k životu obyvatel města Vlašim a jeho okolí.

Nejvíce dotazů se týkalo oslav 700 výročí založení města a aktivit různých spolků, které působí ve Vlašimi.

Oceňujeme, že si pan místostarosta Karel Kroupa udělal čas, aby se s dětmi setkal a besedoval, proto zasluhuje poděkování za svou vstřícnost a obětavost.

Krajské kolo atletických štafet

15.5. proběhlo na stadionu "Na Lukách" ve Vlašimi krajské kolo atletických štafet I.stupně.

Naši žáci si vybojovali 9.místo. Všem atletům gratulujeme.

 

K.Smržová

H.Němcová

Soutěž Pohár rozhlasu

 

      Květen, je na základních školách, měsícem lehké atletiky.

 Ve středu 9.5. a ve čtvrtek 10.5. proběhla na vlašimském atletickém hřišti soutěž „Pohár rozhlasu“. Tento závod je mezi školami vnímán, jako velmi prestižní a tradičně se ho zúčastní velký počet škol. Letos se sešlo celkem závodníků ze 13 škol. To předznamenávalo, že nebude o kvalitní výkony nouze.

   Všichni naši závodníci ke svým disciplínám přistupovali velmi soustředěně, podat co nejlepší výkon a tím posunovat naši školu na co nejlepší umístění.

 Pro naše družstva  bylo šťastné číslo jedna a tři.

   Ve starší kategorii, chlapci i děvčata získali celkově třetí místo. Za zmínku stojí naše nejlepší disciplína, štafeta 4x60 m, ve které tradičně vyhráváme. Letos se nám povedlo vyhrát nad ostatními „o parník“, časem pod 30 s. A to časem 29, 84 s. Další disciplínu, kterou jsme vyhráli a stojí za zapsání, je běh na 60m. Vítězem se stal Dominik Ježek, časem 7,74 s.

   V mladší kategorii, chlapci vyhráli celou soutěž a tím postoupili do krajského kola. Ta se bude konat v červnu v Kolíně. Děvčata svými výkony dosáhla na třetí místo. V této kategorii stojí za zmínku výkon závodníka Matěje Zachovala. Ten „poslal“ kriketový míček do vzdálenosti 55,11m a tuto disciplínu též vyhrál.

Všichni si došli pro pohár a na „bedně“ se společně vyfotili se všemi vítězi.

 

  Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a  mladším chlapcům přeji hodně štěstí na krajské soutěži.

 

 

                                                                                                  Mgr. Lisková Jaroslava

Exkurze do Prahy na výstavu Mumie světa

Ve středu se žáci šestého ročníku vydali do pražských Holešovic. Zde navštívili, podobně jako před pár dny jejich starší kamarádi ze sedmého ročníku, výstavu Mumie světa. Před samotným začátkem dostal každý speciální sluchátko, ze kterého si následně u vybraných exponátů přehrával namluvený text. Tento způsob prohlídky žáky velmi zaujal a dozvěděli se tak mnoho informací o mumifikaci. Během prohlídky vystavených exponátů také vyplňovali pracovní list. Po ukončení prohlídky následoval přesun a rozchod na oběd a další nákupy. Závěrečný přesun autobusem zpět ke škole každému už rychle utekl. Exkurze byla poučná a všichni byli spokojení.

Vyučující 6. ročníku 

“Dopravní výchova“

beseda se strážníky Městské policie Vlašim

25.4.2018  I. -III. odd. ŠD

2.5. 2018  IV. - VI. odd. ŠD

Vychovatelky: I. Hochová, I. Štorcová, H. Němcová, M. Kociánová,

 B. Huderová, I. Procházková

Děti ze školní družiny tentokrát přivítali na nádvoří školy strážníci Ing. Bc.Václav Fejtek , Jitka Frajtáková a Milan Cacák.

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz