Školní kolo zeměpisné olympiády

Již tradičně se v druhé polovině ledna konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci soutěžili ve třech kategoriích: kategorie A pro 6. ročník, kategorie B pro 7. ročník a kategorie C pro 8. a 9. ročník. Olympiáda měla část s atlasem a část bez atlasu. Nejlepší z každé kategorie postupuje do okresního kola, v kategorii C postupují dva žáci.

Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A se stal Petr Jíša ze 6.B. Za ním skončil Patrik Matuška z 5.B a Johanka Trojanová ze 6.A. Kategorii B pro sedmý ročník ovládl Filip Korenda ze 7.C. Druhé místo obsadila Lucie Lizáková ze 7.B a Anna Truhelková také ze 7.B. Ve společné kategorii pro 8. a 9. ročník se na prvním místě umístil Daniel Slavata z 9.B a spolu s ním postupuje do okresního kola z druhého místa Tadeáš Zvára rovněž z 9.B. Na třetí pozici skončila Hana Klaudysová z 9.C.

Žákům děkujeme za účast a postupujícím přejeme mnoho štěstí v okresním kole.

vyučující zeměpisu

Deskohraní v režii 6.B

Na čtvrtek 9. ledna 2020 jsme připravili Deskohraní. Pozvali jsme učitele, rodiče i nás, žáky. Nachytali všechny možné deskové hry, občerstvení v podobě jednohubek, řezů a různých mňamek, nápoje jako čaj, kávu a různé domácí limonády. A všechno to po vyučování v 15.30 začalo.
O Deskohraní napsali:

Exkurze do Technického muzea v Praze

Původně jsme sice měli navštívit Tábor, ale protože v Husitském muzeu zrovna probíhalo školení lektorů, zvolili jsme Prahu. A nelitovali jsme. V Technickém muzeu jsme prošli všechny expozice a každý si našel to, co se mu líbilo. Třeba oddělení astronomie s krásnými exponáty dalekohledů a starodávných globusů, nebo tiskařské stroje, také oddělení hutnictví se spoustou kovaných předmětů, místnost se stavebnicí Merkur a hlavně ústřední hala se starými letadly, automobily a lokomotivami. Exkurze byla velmi vydařená a moc se nám líbila.

Vyučující a žáci 5. tříd

Batůžkový projekt školního parlamentu

Je po Vánocích, mnozí z Vás jste darovali svým dětem novou školní tašku a vybavení do ní. Nevíte, co s tou starou - taškou, penálem, či jinými věcmi? Je škoda je vyhodit?

Batůžkový projekt je tu právě proto, že tyto starší věci mohou využít děti odjinud, kde jim ještě tato taška a vybavení dlouho poslouží.

Cokoliv ze seznamu níže tedy nevyhazujte, ale přineste do školy. Děti ze školního parlamentu ZŠ Vorlina věci vybírají každý den od 6. 1. 2020 do jarních prázdnin (do pátku 7. 2. 2020) ve vestibulu školy.

Čím je možné přispět? Zde je seznam věcí.

Školní taška, školní sešity nebo notesy, penály, tužky, propisky, barevné pastelky, guma na gumování, pravítko, ořezávátko, ručník na ruce, tričko pro dívku nebo chlapce, šortky pro dívku nebo chlapce, sandále nebo gumové přezůvky, mýdlo, tenisový míček, zubní pasta, zubní kartáček, lžíce na jídlo

Děkujeme za podporu dobré věci.

(Školní parlament ZŠ Vorlina)

Mgr. Lenka Proschková

ZŠ Vorlina

Projekt Edison 2020 - ubytování stážistů

Vážení rodiče,

známe již jména stážistů, kteří přijedou na projekt Edison na naši školu.

Pokud byste mohli někoho z nich ubytovat od 2.2. do 9.2. 2020, neváhejte se ozvat na davisova.sona@zsvorlina.cz.

Děkujeme rodinám, které si každoročně berou jednoho stážistu.

Těšíme se na spolupráci.

Soňa Davisová

Kroužek atletiky

v pondělí 16.12.2019 kroužek atletiky odpadá z důvodu nepřítomnosti učitele

Projekt EDISON - Výzva na ubytování zahraničních studentů

ZŠ Vorlina bude tento rok již počtvrté vítat zahraniční studenty, kteří se rozhodli strávit na naší škole jeden týden.

Tento rok zde stážisté budou od 2.2. do 9.2. 2020.

Projekt je zaměřen na oživení výuky angličtiny. Zahraniční studenti prezentují své země, hrají s našimi žáky hry, povídají si o svých zálibách, sportují, vaří či tvoří v keramické dílně. Každý rok jsme mile překvapeni, jak se žáci zapojují a komunikují se stážisty.

Ve škole myslíme na chudé

Základní škola Vorlina se připojila k podpoře mezinárodní charitativní organizace Mary´s Meals, která se zabývá projekty školního stravování v nejchudších zemích světa. Děti dostávají ve škole hrnek výživné kaše – často je to jejich jediné jídlo za celý den.

Hnutí Mary´s Meals vzniklo v roce 2002 v reakci na setkání s chlapcem, sirotkem, v africkém státě Malawi, který měl konkrétní sen: „Chtěl bych mít co jíst a taky bych jednou rád chodil do školy.“

Exkurze - IV. ročníky

V úterý 3. prosince  IV. ročníky navštívily vánoční program v Kutné Hoře.  Všichni jsme si zazpívali vánoční koledy, připomenuli různé zvyky z tohoto období a vyrobili si vánoční ozdobu. Všem se tam moc líbilo. Děkujeme také za doprovod paní účetní Janě Kadeřábkové.

Žáci IV.ročníků se svými učitelkami

Školní parlament ZŠ Vorlina informuje

Setkání dvou spřátelených školních parlamentů