rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Školní kolo recitační soutěže

fotobb

Dne 5.2.2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže. V první kategorii zvítězila Denisa Kriglová. Ve druhé kategorii Anna Dušková. Obě dívky pojedou 5.4.2018 reprezentovat naší školu do dalšího kola v Bystřici.

Okresní kolo matematické olympiády 5.ročníků

Dne 24.1.2018  Gymnázium Vlašim pořádalo okresní kolo matematické olympiády

5. ročníků. Z naší školy se zúčastnilo celkem 9 žáků z pátých tříd a jedna žákyně ze třídy čtvrté.

Jejich přáním bylo zvládnout co nejvíce příkladů. Dokonce dva žáci se stali úspěšnými řešiteli  -  Lucie Lizáková z 5.B  (11bodů z 18) a  Štěpán Kárník z 5.C  (9 bodů z 18).

Zúčastněným žákům i úspěšným řešitelům přejeme chuť do dalších matematických rébusů a radost  z nového objevování matematiky.

                                                                                         předmětová komise M-F-Ict

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA A NAŠE ŠKOLA

Žáci naší školy se jako každý rok zapojili při Tříkrálové sbírce. Poděkování a seznam dětí si můžete přečíst v přílohách.

Bruslení - 5.C, 3.A

V prosinci a lednu třídy 5.C a 3.A v rámci projektu Bruslení je zábava absolvovaly několik hodin bruslení na vlašimském zimním stadionu.

Děti si náležitě užívaly celou ledovou plochu. Každé bruslení probíhala společná výuka různých stylů jízdy, hrály se oblíbené hry a ke konci byla vždy daná možnost individuální jízdy, kdy si každý bruslil podle své chuti a svých možností.

Děkujeme také všem rodičům i prarodičům, kteří nám ochotně odváželi brusle na stadion.

  třídní učitelky

LVK třídy 7.C a žáků 8. a 9. ročníku

Od 13. - 20. ledna 2018 proběhl lyžařský kurz třídy 7. C a žáků 8. a 9. ročníku, kteří měli zájem o rozšířenou výuku v lyžování. Celkem odjelo 33 žáků. Ubytováni jsme byli na penzionu Sokol v Pasekách nad Jizerou.

Žáci byli rozděleni do družstev, podle svých dovedností a se svým instruktorem začali s výukou. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé se postupně seznamovali, co lyže dokáži. Trénovali poctivě celý týden velmi intenzivně a díky výborné výuce své instruktorky se všichni naučili základům lyžování. Ostatní žáci, kteří už nějaké zkušennosti na lyžích měli, se svými instruktory zdokonalovali ve svém umění. Co se naučili, měli možnost ukázat ve čtvrtek odpoledne, to proběhl závod ve slalomu. Všichni soutěž ve slalomu dokončili a tak se stali sami nad sebou vítězi.

Blahopřejeme všem.

Ze začátku kurzu jsme moc sněhu neměli, ale od pondělí sněžilo a sněžilo a tak jsme si užili i pravého "prašanu". Všichni jsme paní přírodě poděkovali za krásně prožitý týden.

Nezapomněli jsme ani na zábavu, poznali jsme, jaké to je postarat se sám o sebe bez rodičů a už nyní se těšíme na příští lyžování.

Kurz proběhl bez úrazů a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Spolupracovnicím B. Horálkové, O. Pazderové a zdravotnici M.Svitákové děkuji za vzornou práci.

 

Vedoucí a žáci LVK

Mgr. Lisková Jaroslava

Odborná soutěž na OA Vlašim

Poslední týden před vánocemi žáci 8. a 9. ročníků reprezentovali naší školu v odborné soutěži na vlašimské Obchodní akademii. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, a to v psaní na počítači a ve znalostech ovládání počítače a internetu. Z našich žáků si nejlépe vedl David Naňák z 9.A, který obsadil skvělé 2. místo v ovládání PC. Nejlepším písařem z naší školy byl opět Jáchym Hladký z 9.A. Ten čelil velké konkurenci a obsadil 6. místo. Pochvala patří i našim „osmákům“ Tomáši Kučerovi, Jakubu Chuchválkovi a Kateřině Drožové, kteří si také vyzkoušeli své znalosti s ovládáním PC a všichni skončili v první polovině všech soutěžících. Všem moc děkujeme.

                                                                                   Lenka Sahulová

 

Hry VIII. zimní olympiády

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 s účastí Jakuba Vojty ze VI.B

 

Právě v těchto dnech probíhá VIII. zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou pořádá Pardubický kraj. Součástí olympiády jsou i šachy. Každý kraj reprezentuje v dané kategorii vždy pouze jeden hráč a za Středočeský kraj je to právě Jakub Vojta, který do turnaje vstoupil velmi úspěšně a po druhém kole je na prvním místě.

Partie jsou přenášené online: http://www.stefanydes.cz/olympiada/prenos/tfd.htm

Výsledky můžete sledovat zde:http://chess-results.com/tnr327013.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Jakubovi přejeme mnoho zdaru i v další části turnaje.

Na přiloženém odkazu se můžete podívat na rozhovor právě s Jakubem, který běžel na ČT sport. Na tomto sportovním kanálu můžete sledovat i další průběh.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371023-sachy/

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

16. ledna 2018 reprezentovaly naši školu v okresním kole dějepisné olympiády dvě žákyně. Veronika Exnerová (9. A) obsadila 18. místo, Anna Malinovská (9. A) 28. místo. Děkujeme za účast.

 

Zeměpisná olympiáda

Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu. Nejlepší žáci si zajistili postup do okresního kola, které se bude konat v únoru. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

Kategorii pro 6. ročník nejlépe vyřešila Jana Vrňákováze 6. B, druhé místo obsadila Dominika Klimešová ze 6. A a o třetí příčku se podělila Gabriela Klikorkováze 6. B s Romanem Matouškem ze 6. A. Ze sedmých ročníků si nejlépe vedl Daniel Slavata ze 7. B, druhá skončila Hana Klaudysová ze 7. C a třetí příčku obsadil Lukáš Smetana ze 7. A. V kategorii C spolu soutěžily osmé a deváté ročníky. Nejlépe si vedl David Naňák z 9. A, druhý skončil Filip Vávra také z 9. A a třetí místo obsadila Monika Prokopová z 9. B.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a přejeme úspěchy v dalším kole.

Martin Kochánek    

Výtvarná soutěž

V  prosinci dosáhli žáci naší školy pěkných výsledků v soutěži Malujeme s muzeem. Malovali, kreslili,vytvářeli linoryty a modelovali z keramické hlíny na téma zajímavé osobnosti a zajímavé události města Vlašimi v průběhu  700 let. 

1. místo získala Hana Klaudysová a 2. místo Bára Šimánková,obě dívky chodí do 7.třídy. Čestná uznání obdrželi Agáta Houdková a Kristýna Luklová, Lucie Kubálová a Matěj Zvára, žáci 8.třídy. Všem gratulujeme a přejeme další výtvarné úspěchy.

Mohou se dostavit například v soutěži Evropa ve škole, jejíž celorepublikové kolo se na jaře uskuteční ve Vlašimi.  Připomínáme žákům a studentům vlašimských i okolních škol, že se těšíme na jejich výtvarné a literární práce.

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz