rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Čtvrťáci v Ekocentru

V minulých dnech se žáci čtvrtých tříd letos již podruhé zúčastnili programu ve vlašimském Ekocentru. Tentokrát se nazýval "Jak krtek ke kalhotkám přišel" a na motivy známé pohádky se žáci seznamovali se světem látek. Čekala je krátká přednáška o jednotlivých druzích látek (len, vlna, bavlna, hedvábí a konopí) a o tom, z čeho se získávají. Přitom si prohlédli a vyzkoušeli dnes již historické nástroje, se kterými naši předkové tyto látky zpracovávali. V další části si vyráběli barevný ozdobný provázek a utkali kousek látky. Při této činnosti si mohli uvědomit, jak byla dřív výroba látek časově náročná. I tentokrát byl program pro naše žáky zajímavý a přínosný a věříme, že se do Ekocentra ještě někdy vrátíme.

učitelé 4. tříd

Návštěva Ekocentra

V březnu se naše 2. ročníky zúčastnily velikonočního programu. Děti se dozvěděly nové informace a naučily se některé nové dovednosti (např. plést pomlázku). Hotové výrobky si odnesly domů. Těší se na další zajímavý program.

Vyučující II. ročníků

Vybíjená

Ve středu 4. dubna se zúčastnilo 12 chlapců z 5. tříd okresního kola turnaje ve vybíjené. V Benešově na ZŠ Jiráskova se sešlo celkem 17 týmů, které byly rozděleny do skupin. Naši chlapci si vedli výborně, postoupili z 1. místa ze skupiny tím, že porazili všechny 3 týmy. Bohužel ve čtvrtfinále prohráli hned s prvním týmem o 1 bod a již měli možnost bojovat pouze o 5. místo, které nakonec obhájili.

Ve čtvrtek 5. dubna vyrazily do Benešova na okresní kolo ve vybíjené dívky ze 4. a 5. tříd. Tentokrát bylo přítomno jenom 8 týmů, takže dívky absolvovaly celkem 7 zápasů, každý s každým. Bohužel ani jim štěstí nepřálo a z turnaje si odvážely diplom s 6. místem.

Chlapci i dívky bojovali s plným nasazením, děkuji jim za svědomitou přípravu a slušné a fair chování během  zápasů i mimo ně.

                                                                                                                             Kateřina Blahoušová

Matematika - Klokan a Pythagoriáda

            Soutěž Klokan jsme psali 19.3.2018, když jsme se vrátili z jarních prázdnin. Kategorie Klokánek se zúčastnili všichni žáci 5.A a dopadli velice dobře - průměrný počet bodů na žáka bylo 58, což je v rámci České republiky mírně nadprůměrný výsledek. Dva žáci získali více než 100 bodů (maximum je 120) - Richard Opava (108 b.) a Radek Vojta ( 103 b.)

            V dalších kategorií byli žáci vybíráni podle zájmu a výsledků dosahujících při hodinách.

 

            Kategorii Benjamin se zúčastnili žáci 6. a 7. třídy v počtu 20. Nejlepší řešitelé byli - Daniel Slavata (75 b.), Ondřej Dvořák (74 b.) a Barbora Šimánková (73 b.).

            Žáci 8. a 9. ročnících soutěžili v kategorii Kadet, ve které se nejlépe umístnili tito žáci - Ludmila Brýlová ( 61 b.), Kateřina Kupsová (52 b.) a Matěj Zvára (51 b.)

         

Další matematická soutěž, která proběhla 6.4.2018 a vyzkoušela schopnosti žáků 5. - 8. tříd, byla Pythagoriáda.

            Trojice nejlepších v každém ročníku:

 

5. třídy - Richard Opava (12 b.), Adam Naňák (12 b.), Lenka Vosátková (12 b.). Mezi úspěšné řešitele z 5. tříd patřili i Jakub Mrázek ( 11 b.), Lucie Bžochová (10 b.), Štěpán Kárník ( 10 b.) a Vojtěch Vopálka (10.b).

 

6. třídy - Anežka Vašíčková ( 8 b.), Zuzana Vindušková ( 7.b) a Jakub Vojta ( 7.b).

 

7. třídy - Ondřej Dvořák ( 9 b.), Jakub Strnad ( 9 b.) a Lukáš Smetana ( 8 b.).

 

8. třídy - Jan Žirovnický (4 b.), Matěj Zvára ( 4 b.) a Pavla Studničková ( 3 b.).

 

Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy.

  předmětová komise M-F-ICT

 

Recitační soutěž

4. dubna 2018 se naše škola zúčastnila okresního kola přehlídky dětských recitátorů v Bystřici. Reprezentovaly nás Denisa Kriglová, Anna Dušková, Ester Šmejkalová, Kristýna Bludská a Vanessa Rakašová. Krásné ocenění za svůj výkon získala Ester Šmejkalová, které blahopřejeme. Všem ostatním děvčatům samozřejmě děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 

Lucie Štorcová

 

 

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

fotobb

Dne 27. 3. 2018 proběhlo na Gymnáziu v Kladně krajské kolo soutěže v anglickém jazyce,
ve kterém nás díky suverénnímu vítězství v okresním kole reprezentovala naše žákyně
Agáta Houdková z 8. A.

Soutěž se skládala z poslechu s porozuměním, gramaticko-lexikálního testu a konverzace
na různá témata. Agáta si vedla ve všech částech výborně a nakonec obsadila ve velké konkurenci skvělé 6. místo z celkových 12 účastníků v kategorii II. A (8. a 9. roč. ZŠ).

Jménem vyučujících anglického jazyka bych ráda poděkovala Agátě za výbornou reprezentaci naší školy a paní učitelce Soně Davisové za přípravu žákyně na soutěž. Agátě přejeme mnoho úspěchů a nadšení do dalšího studia anglického jazyka.

Eliška Langrová

Exkurze do Prahy - 27.3.2018 7. C a 7.A

 

Sešli jsme se na nádraží a vlakem vyrazili směr Praha. Přijeli jsme na Hlavní nádraží a tramvají jsme dojeli na Malou Stranu. Tam jsme šli do Muzea pražských pověstí a strašidel. Bylo to velmi zajímavé a interaktivní prvky byly zábavné. Také jsme se byli projít po Karlově mostě a podívali se na krásné sochy. Výlet jsme zakončili v Muzeu Policie České republiky. Tam jsme měli zajímavou přednášku s policistou ve výslužbě. Ve vitrínách byly staré dokumenty, ale i uniformy a spousta dalších věcí, které se týkají policie. Metrem jsme dojeli zpět na nádraží a vlakem přes Benešov domů. Děkujeme paní učitelkám Loulové a Matějovské za vydařený výlet.

Za žáky 7.C a 7.A Hana Klaudysová

Exkurze - 4.ročníky

27.3. 2018 se vypravily 4. ročníky na exkurzi do Prahy. Všichni se těšili na návštěvu Národního technického muzea. Vyučující předem

pro žáky připravili soubor úkolů zaměřených na pozornost a vnímání vystavených exponátů. Děti zaujaly jednotlivé expozice věnované dopravě, vesmíru, televiznímu studiu a jiným, převážně technickým vynálezům. Zaznamenané postřehy žáků budou postupně využívány v hodinách Čls.

Třídní učitelé 4.ročníků

Exkurze-Praha

 

​​​​​​​Dne 27.3 2018 jsme s třídami 8.A a 8.B vydali na exkurzi do Prahy.

V 7:45 musel každý být před školou a čekat, než přijede autobus. Autobus přijel v 8:00 a všichni se nedočkavě hrnuli dovnitř. Do Prahy jsme jeli hodinu, vystoupili jsme u Hlavního nádraží a  vyšli jsme směrem k Prašné bráně. Tu jsme si prohlédli.. Má dvě části. Jednu z 19. stol. a jednu ze14. stol. Z horního ochozu byla vidět skoro celá Praha. Vyplňovali jsme pracovní list a bránou nás prováděl pán, který dal odpovědi na všechny naše otázky.

Potom jsme  měli hodinový rozchod po obchodním centru. Protože já a můj kamarád jsme přišli pozdě na sraz, tak jsme dostali za úkol napsat tenhle sloh...
Po Palladiu jsme  Královskou cestou šli směrem k opravovanému Orloji, dále cesta vedla Karlovou ulicí ke Karlovu mostu. To je vždy krásný pohled. Když jsme přešli Karlův most, tak nás učitelé zavedli na Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Zde byl v plánu chrám sv. Víta.,kde jsme měli krásnou a nevídanou prohlídku. Dále nás čekala Zlatá ulička, zde se část naší třídy ztratila a zase našla, ještě jsme prošli Vladislavský sál.
Exkurze se mi líbila i počasí nám přálo, ale po dlouhém dnu byli všichni unavení a byli rádi, že jsme mohli domů.

 

Honza Šanda 8.B
 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz