rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Exkurze do Prahy na výstavu Mumie světa

Ve středu se žáci šestého ročníku vydali do pražských Holešovic. Zde navštívili, podobně jako před pár dny jejich starší kamarádi ze sedmého ročníku, výstavu Mumie světa. Před samotným začátkem dostal každý speciální sluchátko, ze kterého si následně u vybraných exponátů přehrával namluvený text. Tento způsob prohlídky žáky velmi zaujal a dozvěděli se tak mnoho informací o mumifikaci. Během prohlídky vystavených exponátů také vyplňovali pracovní list. Po ukončení prohlídky následoval přesun a rozchod na oběd a další nákupy. Závěrečný přesun autobusem zpět ke škole každému už rychle utekl. Exkurze byla poučná a všichni byli spokojení.

Vyučující 6. ročníku 

“Dopravní výchova“

beseda se strážníky Městské policie Vlašim

25.4.2018  I. -III. odd. ŠD

2.5. 2018  IV. - VI. odd. ŠD

Vychovatelky: I. Hochová, I. Štorcová, H. Němcová, M. Kociánová,

 B. Huderová, I. Procházková

Děti ze školní družiny tentokrát přivítali na nádvoří školy strážníci Ing. Bc.Václav Fejtek , Jitka Frajtáková a Milan Cacák.

Za “Mumiemi světa”

 

V úterý 24.4. se žáci tříd 7.A a 7.B vypravili na exkurzi do Prahy. Cílem byla zejména výstava v pražských Holešovicích nazvaná Mumie světa. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o přirozené(přírodní) a umělé mumifikaci a shlédli řadu unikátních exponátů. Někteří žáci při prohlídce vyplňovali pracovní listy a tím sklidili pochvalu svých třídních učitelek.

Poté jsme se projeli tramvají na Malou Stranu a strávili příjemné chvilky ve Valdštejnské zahradě. Pak následovala “procházka” přes náměstí Jana Palacha a Staroměstské náměstí až k Palladiu, tam 90 minutový rozchod na občerstvení a nákupy a pak už jen cesta vlakem do Vlašimi.

Domů jsme se vrátili unavení, ale v pořádku a spokojení.

                                                                                                        Miroslava Pavlíková

Máme zlato ze štafety

Ve středu 2. 5. 2018 proběhlo okresní kolo atletických štafet I. stupně. Naše škola vyhrála a postupuje do krajského finále, které bude opět ve Vlašimi 15. května. Držte nám palce!

K.Smržová

Exkurze do Osvětimi a Březinky

Dne 23. dubna 2018 se žáci 9. ročníku účastnili exkurze do koncentračního tábora Osvětim a Březinka. Provázel je areálem profesionální průvodce. Na zájezd nebudou vzpomínat s úsměvem. Pochopili fungování táborů smrti. Uvědomili si, co způsobila nacistická ideologie, jak se žilo za branou, odkud nebylo návratu… „Taková historie by se opakovat neměla,“ shodli se žáci.

Mgr. Jindra Toulová

Čtvrťáci v Ekocentru

V minulých dnech se žáci čtvrtých tříd letos již podruhé zúčastnili programu ve vlašimském Ekocentru. Tentokrát se nazýval "Jak krtek ke kalhotkám přišel" a na motivy známé pohádky se žáci seznamovali se světem látek. Čekala je krátká přednáška o jednotlivých druzích látek (len, vlna, bavlna, hedvábí a konopí) a o tom, z čeho se získávají. Přitom si prohlédli a vyzkoušeli dnes již historické nástroje, se kterými naši předkové tyto látky zpracovávali. V další části si vyráběli barevný ozdobný provázek a utkali kousek látky. Při této činnosti si mohli uvědomit, jak byla dřív výroba látek časově náročná. I tentokrát byl program pro naše žáky zajímavý a přínosný a věříme, že se do Ekocentra ještě někdy vrátíme.

učitelé 4. tříd

Návštěva Ekocentra

V březnu se naše 2. ročníky zúčastnily velikonočního programu. Děti se dozvěděly nové informace a naučily se některé nové dovednosti (např. plést pomlázku). Hotové výrobky si odnesly domů. Těší se na další zajímavý program.

Vyučující II. ročníků

Vybíjená

Ve středu 4. dubna se zúčastnilo 12 chlapců z 5. tříd okresního kola turnaje ve vybíjené. V Benešově na ZŠ Jiráskova se sešlo celkem 17 týmů, které byly rozděleny do skupin. Naši chlapci si vedli výborně, postoupili z 1. místa ze skupiny tím, že porazili všechny 3 týmy. Bohužel ve čtvrtfinále prohráli hned s prvním týmem o 1 bod a již měli možnost bojovat pouze o 5. místo, které nakonec obhájili.

Ve čtvrtek 5. dubna vyrazily do Benešova na okresní kolo ve vybíjené dívky ze 4. a 5. tříd. Tentokrát bylo přítomno jenom 8 týmů, takže dívky absolvovaly celkem 7 zápasů, každý s každým. Bohužel ani jim štěstí nepřálo a z turnaje si odvážely diplom s 6. místem.

Chlapci i dívky bojovali s plným nasazením, děkuji jim za svědomitou přípravu a slušné a fair chování během  zápasů i mimo ně.

                                                                                                                             Kateřina Blahoušová

Matematika - Klokan a Pythagoriáda

            Soutěž Klokan jsme psali 19.3.2018, když jsme se vrátili z jarních prázdnin. Kategorie Klokánek se zúčastnili všichni žáci 5.A a dopadli velice dobře - průměrný počet bodů na žáka bylo 58, což je v rámci České republiky mírně nadprůměrný výsledek. Dva žáci získali více než 100 bodů (maximum je 120) - Richard Opava (108 b.) a Radek Vojta ( 103 b.)

            V dalších kategorií byli žáci vybíráni podle zájmu a výsledků dosahujících při hodinách.

 

            Kategorii Benjamin se zúčastnili žáci 6. a 7. třídy v počtu 20. Nejlepší řešitelé byli - Daniel Slavata (75 b.), Ondřej Dvořák (74 b.) a Barbora Šimánková (73 b.).

            Žáci 8. a 9. ročnících soutěžili v kategorii Kadet, ve které se nejlépe umístnili tito žáci - Ludmila Brýlová ( 61 b.), Kateřina Kupsová (52 b.) a Matěj Zvára (51 b.)

         

Další matematická soutěž, která proběhla 6.4.2018 a vyzkoušela schopnosti žáků 5. - 8. tříd, byla Pythagoriáda.

            Trojice nejlepších v každém ročníku:

 

5. třídy - Richard Opava (12 b.), Adam Naňák (12 b.), Lenka Vosátková (12 b.). Mezi úspěšné řešitele z 5. tříd patřili i Jakub Mrázek ( 11 b.), Lucie Bžochová (10 b.), Štěpán Kárník ( 10 b.) a Vojtěch Vopálka (10.b).

 

6. třídy - Anežka Vašíčková ( 8 b.), Zuzana Vindušková ( 7.b) a Jakub Vojta ( 7.b).

 

7. třídy - Ondřej Dvořák ( 9 b.), Jakub Strnad ( 9 b.) a Lukáš Smetana ( 8 b.).

 

8. třídy - Jan Žirovnický (4 b.), Matěj Zvára ( 4 b.) a Pavla Studničková ( 3 b.).

 

Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy.

  předmětová komise M-F-ICT

 

Recitační soutěž

4. dubna 2018 se naše škola zúčastnila okresního kola přehlídky dětských recitátorů v Bystřici. Reprezentovaly nás Denisa Kriglová, Anna Dušková, Ester Šmejkalová, Kristýna Bludská a Vanessa Rakašová. Krásné ocenění za svůj výkon získala Ester Šmejkalová, které blahopřejeme. Všem ostatním děvčatům samozřejmě děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 

Lucie Štorcová

 

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz