Projekt 4. tříd  -  Bruslení je zábava

Zvládli jsme to - hurá!  Bruslíme všichni a rádi!  Na bruslení jsme se hodně těšili a taky jsme si to užili. Bruslili jsme sami i ve dvojici s kamarádem, naučili jsme se jezdit dopředu, někteří i dozadu 😊), zastavovat, podjíždět pod brankami i slalom. Jsme moc rádi, že jsme si bruslením mohli zpestřit tělesnou výchovu.

žáci 4. tříd

Návštěva Ekocentra

Hned po jarních prázdninách se žáci 5. ročníku zúčastnili výukového programu „Tatranky.“

Zamýšleli se nad tím, jakou cestu musí urazit tradiční česká sušenka v procesu výroby.

Ve skupinách vytvářeli myšlenkovou mapu výrobku, všímali si i vlivu na životní prostředí,

dopravního zatížení apod. Druhá část programu proběhla venku formou simulační hry plné

různých pohybových i jiných aktivit, kde si žáci osvojili potřebné informace.

Provoz kanceláře o jarních prázdninách

Út až Pá 8:00 - 12:00 hodin

nebo na telefonu 723 940 131

Školní kolo olympiády z anglického jazyka

Ve dnech 28.1. a 30.1. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Do okresního kola, které se koná v Benešově, postupuje Anna Truhelková z 6.B a Agáta Houdková z 9.A. Všem žákům, kteří se olympiády účastnili, děkujeme. Vítězkám držíme palce v okresním kole.

učitelky angličtiny

Třeťáci v Ekocentru

V lednu naše třetí třídy navštívily Ekocentrum, kde se žáci při zajímavém a poučném programu "Od zrna k bochníku" seznámili s postupem a jednotlivými činnostmi při výrobě chleba. Dozvěděli se také zajímavosti jak a s čím pracovali lidé v minulosti.

Vyučující 3.ročníků

Výtvarná soutěž -  Malujeme s muzeem

V tomto školním roce byla vyhlášena soutěž na téma 100 let naší republiky. Daniel  Slavata z 8.B  získal ve své kategorii 1. místo. Přejeme mu další úspěchy a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Úspěch v dějepisné olympiádě.

Národní institut pro další vzdělávání v tomto školním roce pořádá již čtyřicátý osmý ročník Dějepisné olympiády, tentokrát na téma : „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“. Školního kola, jež proběhlo 21. listopadu 2018, se zúčastnilo celkem dvacet žáků z 1. i 2. stupně. Do okresního kola Dějepisné olympiády, které pořádalo Gymnázium Benešov 16. ledna  2019,  postoupili Hana Klaudysová z 8. C, Daniel Slavata z 8. B  a Lukáš Smetana z 8. A. Velmi dobrého výsledku ve školním kole dosáhl také Patrik Matuška z 4. B, byl na benešovské gymnázium pozván jako host soutěžící mimo pořadí a mezi mnohem staršími účastníky se jeho výkon rozhodně neztratil. Z našich žáků se nejlépe umístil Daniel Slavata na 8. děleném místě, následovala Hana Klaudysová na 13. děleném místě a Lukáš Smetana obsadil sympatické a taktéž dělené 26. místo. Všem zúčastněným děkujeme.

Prvňáčci v Benešovském deníku

ve středu 30.1.2019

prvňáčci (pdf 1 064,44 kB)

Projektové dny

sobotní dopoledne s angličtinou

Připravili jsme pro naše žáky 4 projektové dopoledne s rodilým mluvčím v angličtině. Každé setkání bude na jiné téma. Projektové dny jsou naplánovány na sobotní dopoledne v multifunkční pracovně a kuchyňce na ZŠ Vorlina od 8:30.

Termíny a témata:

26.1. - Sketches/Jokes/Shopping
9.3. - St. Patrick´s Day

13.4. - Easter

18.5. - Books/Music

Zájemci se mohou zapsat v kabinetu anglického jazyka u S. Davisové.

Soňa Davisová

Školní parlament

Školní parlament předal TŘEM KRÁLŮM finanční dar

Ve čtvrtek 10. 1. 2019 předal školní parlament při ZŠ Vorlina Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi 1 500 Kč do Tříkrálové sbírky. Ať slouží na dobrou věc. Finance jsme získali prodejem knih na burze, která se konala 18. 12. 2018 na školním jarmarku. Děkujeme všem, kteří se burzy zúčastnili a tím podpořili dobrou věc.

Členové školního parlamentu