rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Exkurze sedmáků – Praha

Ve čtvrtek 11. října vyrazily třídy 7.A a 7.B na exkurzi do Prahy. V 7 hodin ráno žáci vyjeli vlakem z vlašimského nádraží směr Praha. Po krátkém přesunu po Praze dorazili do lanového centra Proud. Zde i díky krásnému počasí strávili velmi zábavné 3 hodiny. Nejprve se učili lézt na malých lanových prolézačkách, poté se oblékli do speciálních lezeckých popruhů a ve trojicích se učili zdolávat stěnu ve tvaru písmene A. Důležitou roli hrála spolupráce lezce, hlavního a záložního jističe. Poté už následovalo zdolávání prolézaček několik metrů nad zemí. Ti odvážnější jich stihli absolvovat hned několik. Po tomto velmi vydařením dopoledni se žáci přemístili na další program. Zájemci šli do kina, zbytek na procházku po Praze. Po opětovném setkání už následoval přesun na vlakové nádraží a cesta zpět domů.

Žákům se exkurze líbila, zasmáli se a užili si ji.

učitelé 7. ročníku

Okresní přebor ve stolním tenise

V středu 10.10.2018 proběhla okresní soutěž ve stolním tenise. Naše škola vyslala  družstva starších i mladších chlapců a  dívek. Turnaj se konal v hale Spartaku Vlašim.

Všichni se v zápasech snažili podat co nejlepší výkon a také to bylo vidět na konečných výsledcích. Starší dívky skončily na 2. místě, starší chlapci, mladší žáci a   žákyně se umístili na 3. místech. Všichni si pěkně zahráli a odcházeli z turnaje spokojeně.

Závodníkům děkuji za  vzornou reprezentaci školy.

                                                                                                                                                                            Mgr. J. Lisková

                                                                                                        vedoucí družstev

Dopravní hřiště

Ve středu 26. září proběhlo slavnostní otevření dopravního hřiště na Lukách ve Vlašimi.

Žáci u hasičů

V rámci projektu ,,Ochrana člověka za mimořádných událostí" navštívili žáci prvních tříd vlašimskou hasičskou stanici v Blanické ulici.  V rámci exkurze si děti mohly prohlédnout výjezdová vozidla profesionálních hasičů včetně veškerého vybavení, které s sebou musí hasiči vozit. Žáky nejvíce zaujala vyprošťovací technika. V závěru si někteří vyzkoušeli házení vaku s lanem při záchraně tonoucího. Místním hasičům děkujeme za možnost prohlídky a za čas, který dětem věnovali.

Děti a paní učitelky z prvních tříd

Přespolní běh

V úterý 25. 9. proběhla okresní soutěž v přespolním běhu v zámeckém parku ve Vlašimi. Naše škola vyslala 1 družstvo chlapců a 1 družstvo dívek.    Za chladného počasí dívky proběhly 1,5 km trasu celkově na 6. místě, chlapci běželi 3 km a umístili se na 4. místě.

Závodníkům děkuji za reprezentaci školy.

                                                                                                         Mgr. J. Lisková

Ve vodě nežijí jen vodníci

26. 09. 2018 se druháci z naší školy zúčastnili projektu ČRS ve Vlašimi „Ve vodě nežijí jen vodníci“.      Na stanovištích jsme se dozvěděli zajímavé informace o životě ryb, rybaření, o ochraně životního prostředí a hravou formou jsme si vyzkoušeli některé rybářské činnosti. Pochutnali jsme si na výborném občerstvení a s nadšením jsme přijali připravené dárky. Velké nadšení vyvolal pan VODNÍK. Všem se program moc líbil. Děkujeme.

Žáci druhých tříd

Dopravní hřiště

27. 09. 2018 žáci druhých tříd navštívili nově vybudované dopravní hřiště ve Vlašimi. V rámci projektu „Ochrana člověka za mimořádných událostí“se učili správně chovat v silničním provozu. Pod dohledem policistů řešili různé dopravní situace, poznávali dopravní značky, učili se správně přecházet silnici, řešili připravené kvízy. Vrcholem však byla vlastní jízda na kole či koloběžce. Všem se akce moc líbila a vůbec se jim nechtělo vracet se zpět do školy. Paní Rajmanové a vlašimským policistům  moc děkujeme za skvělý zážitek. Určitě si návštěvu někdy zopakujeme.

Učitelky 2. tříd

Lyžařský výcvikový kurz 2019

Termíny:

12.01. - 19.01.2019

16.02. - 23.02.2019

02.03. - 09.03.2019

Rozdělení tříd bude upřesněno na třídních schůzkách v listopadu 2018.

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz