Školní kolo olympiády z anglického jazyka

Ve dnech 28.1. a 30.1. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Do okresního kola, které se koná v Benešově, postupuje Anna Truhelková z 6.B a Agáta Houdková z 9.A. Všem žákům, kteří se olympiády účastnili, děkujeme. Vítězkám držíme palce v okresním kole.

učitelky angličtiny

Třeťáci v Ekocentru

V lednu naše třetí třídy navštívily Ekocentrum, kde se žáci při zajímavém a poučném programu "Od zrna k bochníku" seznámili s postupem a jednotlivými činnostmi při výrobě chleba. Dozvěděli se také zajímavosti jak a s čím pracovali lidé v minulosti.

Vyučující 3.ročníků

Výtvarná soutěž -  Malujeme s muzeem

V tomto školním roce byla vyhlášena soutěž na téma 100 let naší republiky. Daniel  Slavata z 8.B  získal ve své kategorii 1. místo. Přejeme mu další úspěchy a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Úspěch v dějepisné olympiádě.

Národní institut pro další vzdělávání v tomto školním roce pořádá již čtyřicátý osmý ročník Dějepisné olympiády, tentokrát na téma : „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“. Školního kola, jež proběhlo 21. listopadu 2018, se zúčastnilo celkem dvacet žáků z 1. i 2. stupně. Do okresního kola Dějepisné olympiády, které pořádalo Gymnázium Benešov 16. ledna  2019,  postoupili Hana Klaudysová z 8. C, Daniel Slavata z 8. B  a Lukáš Smetana z 8. A. Velmi dobrého výsledku ve školním kole dosáhl také Patrik Matuška z 4. B, byl na benešovské gymnázium pozván jako host soutěžící mimo pořadí a mezi mnohem staršími účastníky se jeho výkon rozhodně neztratil. Z našich žáků se nejlépe umístil Daniel Slavata na 8. děleném místě, následovala Hana Klaudysová na 13. děleném místě a Lukáš Smetana obsadil sympatické a taktéž dělené 26. místo. Všem zúčastněným děkujeme.

Prvňáčci v Benešovském deníku

ve středu 30.1.2019

prvňáčci (pdf 1 064,44 kB)

Projektové dny

sobotní dopoledne s angličtinou

Připravili jsme pro naše žáky 4 projektové dopoledne s rodilým mluvčím v angličtině. Každé setkání bude na jiné téma. Projektové dny jsou naplánovány na sobotní dopoledne v multifunkční pracovně a kuchyňce na ZŠ Vorlina od 8:30.

Termíny a témata:

26.1. - Sketches/Jokes/Shopping
9.3. - St. Patrick´s Day

13.4. - Easter

18.5. - Books/Music

Zájemci se mohou zapsat v kabinetu anglického jazyka u S. Davisové.

Soňa Davisová

Školní parlament

Školní parlament předal TŘEM KRÁLŮM finanční dar

Ve čtvrtek 10. 1. 2019 předal školní parlament při ZŠ Vorlina Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi 1 500 Kč do Tříkrálové sbírky. Ať slouží na dobrou věc. Finance jsme získali prodejem knih na burze, která se konala 18. 12. 2018 na školním jarmarku. Děkujeme všem, kteří se burzy zúčastnili a tím podpořili dobrou věc.

Členové školního parlamentu

Projekt Edison

Projekt EDISON už potřetí na naší škole - Výzva na ubytování zahraničních studentů

ZŠ Vorlina bude tento rok již potřetí vítat zahraniční studenty, kteří se rozhodli strávit na naší škole jeden týden.

Tento rok zde stážisté budou od 11.2. do 17.2. 2019.

Projekt je zaměřen na oživení výuky angličtiny. Zahraniční studenti prezentují své země, hrají s našimi žáky hry, povídají si o svých zálibách, sportují, vaří či tvoří v keramické dílně. Každý rok jsme mile překvapeni, jak se žáci zapojují a komunikují se stážisty.

Projekt zajišťuje nezisková organizace AIESEC pod záštitou MŠMT.

Studenti jsou ubytováni v rodinách našich žáků. Pokud byste měli možnost a zájem ubytovat jednoho ze zahraničních studentů, neváhejte nás prosím kontaktovat - davisova.sona@zsvorlina.cz. Těšíme se na spolupráci.

Soňa Davisová

Veletrh vzdělávání - Benešov

29.1.2019 od 9:00do 16:00 hodin - Městské divadlo Na Poště v Benešově

Veletrh vzdělávání - Benešov (pdf 561,20 kB)

Soutěž Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 13.12.2018 se Tereza Exnerová, Karolína Hatláková a Nela Fáčková z 8.A společně s Žofií Kaprálovou z 8.C se zúčastnily soutěže Vánoční tvoření, která se konala na Střední zemědělské škole v Benešově. Soutěžily v kategoriích “Věnec na dveře školy” a “Přízdoba hrnkové květiny”. Děvčatům z 8.A se podařilo vytvořit věnec, který porota ohodnotila prvním místem.

Děvčata k soutěži přistupovala velice svědomitě, byla výborně připravena. Jejich výtvory si můžete prohlédnout na fotografiích nebo ve vestibulu školy.

Jitka Matějovská