Matematické soutěže

Jaro je každým rokem plné matematických soutěží. I naše škola se zúčastnila několika z nich. Již déle se žáci připravovali ve školním kole na Matematickou olympiádu, někteří z nich se probojovali do okresního kola, kde se stali i úspěšnými řešiteli. Za páté ročníky jako úspěšný řešitel skončil Petr Jíša, za 6. ročníky Štěpán Kárník, za 7. ročníky Jakub Vojta a za 8. ročníky Daniel Slavata.

Exkurze Praha tříd 8.A a 8.C

Žáci osmých tříd dne 10.4.2019 vyrazili opět do Prahy. Nejdřív je čekal muzikál s názvem Jak se dělá muzikál v krásném divadle v Karlíně. Celým představením nás provázel slovem Antonín Procházka a pomocí výkladu a ukázek nás seznámil se způsobem vytváření  muzikálu od námětu až po premiéru.

Žáci byli spokojeni a vydali se za dalším objevováním možností Prahy. Rozdělili jsme se podle zájmů. Jedna skupina navštívila Planetárium a druhá výstavu 30 let Pixar v holešovickém výstavišti.

Spokojení, s matějskou poutí v zádech, jsme se vraceli do Vlašimi.

Exkurze třídy 8.A a 8.C

Exkurze školní družiny

Huť František -Sklárny Sázava

Žáci 2.- 5. tříd ze školní družiny se vydali do nedaleké Sázavy, kde navštívili Huť František. Tam navštívili krásnou výstavu s výkladem a ukázkou výroby. Dále si sami starší žáci zkusili udělat mozaiku ze skla a mladší vyráběli náramky s korálků.
Všem se moc líbilo a už se těší na další akci konanou při školní družině.

Výsledky Krajského kola

soutěže Evropa ve škole 2018/2019

V literární části soutěže obsadila ve 2. kategorii 3.místo žákyně 8.A Zuzana Štorcová

.Napsala vtipné vyprávění na téma Zvířecí parlament s názvem "Jako u lidí"

Ve výtvarné častí soutěže se umístili  žáci a žákyně

1.kategorie 2. místo Julie Dušková 2.A "Zimní královna"

2. kategorie 2. místo Anna Dušková "Muchovy krásky"

čestné uznání Natálie Benáková "Významné stavby Evropy"

.

3.kategorie 2. místo kolektiv žáků 8.A a 8. B voskové batiky"Zajímavá místa Evropy"

čestné uznání Agáta Houdková a Pavla Studničková 9.A "Skladba je obraz"

Jan Přibil  8.B "Graffitty

Lucie Kubálová 9.A" Anežka Česká"keramika

Všem žákům gratulujeme a přejeme úspěch v republikovém kole, konaném letos v Plzni, kam jejich práce postoupily.

Za porotu Alena Bucharová

Ekocentrum - III.ročníky

V měsíci březnu navštívily třetí ročníky další velice zajímavý program v Ekocentru "Výroba papíru". Každý si vyrobil a odnesl kousek ručně udělaného papíru. Program byl velice pěkně připravený.

Vyučující 3.ročníků

ZOO Praha

V úterý 26.3. využili žáci 6. ročníků výhodné nabídky vstupného za symbolickou cenu a navštívili ZOO v Praze. V areálu ZOO se všichni po celou dobu pohybovali s pracovními listy, ve kterých plnili úkoly na jednotlivých zadaných stanovištích. Díky příznivému počasí byla zvířata většinou venku a i v pavilonech bylo mnoho příležitostí je pozorovat při jejich každodenních činnostech. Žáci měli dostatek času i na občerstvení dle vlastního uvážení a ve stanovenou dobu se všichni společně v pořádku a spokojeni vraceli autobusem zpět do Vlašimi.

Exkurze  4. tříd  -  Huť Jakub Tasice

Protože v Čls právě probíráme Středočeský kraj, vydali jsme na exkurzi na nepříliš vzdálené místo a to do Tasic, kde jsme navštívili národní kulturní památku Huť Jakub. Nejznámější je asi tím, že se tu natáčel seriál Synové a dcery Jakuba Skláře, v hlavní roli s Luďkem Munzarem. Kromě prohlídky skanzenu jsme navštívili prodejnu skla a tam jsme se nejen pokochali skleněnou krásou, ale i nakoupili dárky.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na rozhledně Bohdanka, otevřeno sice nebylo, ale vydováděli jsme se na hřišti i u dřevěných zvířat. Poslední zastávkou byl park u nádherně udržovaného zámku ve Zruči nad Sázavou. Líbilo se nám to!

Žáci a paní učitelky 4. tříd

Zápis do 1. ročníku - plakát

den otevřených dveří 26.3.2019 od 8:00 do 15:10 hodin

Zápis do 1. ročníku (pdf 614,40 kB)