rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

16. ledna 2018 reprezentovaly naši školu v okresním kole dějepisné olympiády dvě žákyně. Veronika Exnerová (9. A) obsadila 18. místo, Anna Malinovská (9. A) 28. místo. Děkujeme za účast.

 

Zeměpisná olympiáda

Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády ze zeměpisu. Nejlepší žáci si zajistili postup do okresního kola, které se bude konat v únoru. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

Kategorii pro 6. ročník nejlépe vyřešila Jana Vrňákováze 6. B, druhé místo obsadila Dominika Klimešová ze 6. A a o třetí příčku se podělila Gabriela Klikorkováze 6. B s Romanem Matouškem ze 6. A. Ze sedmých ročníků si nejlépe vedl Daniel Slavata ze 7. B, druhá skončila Hana Klaudysová ze 7. C a třetí příčku obsadil Lukáš Smetana ze 7. A. V kategorii C spolu soutěžily osmé a deváté ročníky. Nejlépe si vedl David Naňák z 9. A, druhý skončil Filip Vávra také z 9. A a třetí místo obsadila Monika Prokopová z 9. B.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a přejeme úspěchy v dalším kole.

Martin Kochánek    

Výtvarná soutěž

V  prosinci dosáhli žáci naší školy pěkných výsledků v soutěži Malujeme s muzeem. Malovali, kreslili,vytvářeli linoryty a modelovali z keramické hlíny na téma zajímavé osobnosti a zajímavé události města Vlašimi v průběhu  700 let. 

1. místo získala Hana Klaudysová a 2. místo Bára Šimánková,obě dívky chodí do 7.třídy. Čestná uznání obdrželi Agáta Houdková a Kristýna Luklová, Lucie Kubálová a Matěj Zvára, žáci 8.třídy. Všem gratulujeme a přejeme další výtvarné úspěchy.

Mohou se dostavit například v soutěži Evropa ve škole, jejíž celorepublikové kolo se na jaře uskuteční ve Vlašimi.  Připomínáme žákům a studentům vlašimských i okolních škol, že se těšíme na jejich výtvarné a literární práce.

Školní kolo olympiády v českém jazyce

Dne 5. 12. 2017 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. Vždy je určené pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií. Na naší škole se ho letos zúčastnilo 18 žáků – z 8. A, 8. B, 9. A a 9. B. Jazykových a slohových úkolů se nejlépe zhostily žákyně z 9. A, ale poděkování za snahu patří všem zúčastněným.

Vánoční jarmark

V úterý 19. 12. 2017 se na naší škole konal již po několikáté Vánoční jarmark. Naše třída se zhostila nelehkého úkolu – příprava vánoční kavárny. Celý den jsme  s paní učitelku Kolandovou a panem učitelem Hradeckým připravovali výzdobu jídelny, pekli jsme pizzy a připravovali to, co nám upekly naše maminky a babičky – za to jim všem patří velký dík.

Přání

přáníbb

Za všechny pracovníky školy přeji klidný vánoční čas a úspěšný nový rok.


                                                                 Mgr. Petr Jíša, ředitel školy

Vánoční setkání v Ekocentru

       Bára s Jirkou se stali průvodci vánočním programem v Ekocentru a my, třeťáci, jsme si to náležitě užili.

       Seznámili jsme se s kořením, které k Vánocům neodmyslitelně patří, z toho skořici jsme použili k posypu houstiček, které jsme vlastnoručně upletli a upekli. Vyrobili jsme si jmenovky na dárky a nejvíc nás bavilo vyrábění zvonečků z vosku. Mezitím jsme si vánočně povídali a zpívali s Jirkou a kytarou koledy.

        Jsme rádi, že návštěva Ekocentra přispěla ke sváteční adventní náladě.

 

                                                                                                                                        Třeťáci

 

 

Adventní vazba - soutěž

7.12.2017 se tři dívky z 9.A – Adéla Cinerová, Ludmila Brýlová a Klára Venderová, zúčastnily v Benešově na SZeŠ okresního kola soutěže – Adventní vazba.

V kategorii "Nejkrásnější vánoční dekorace"obsadily krásné 3.místo.

Gratulujeme.

Jitka Bohatová

Žáci I.stupně vyhráli krajské kolo-šachy

Po listopadovém vítězství v regionálním kole Přeboru škol postoupilo družstvo prvního stupně (Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala, Petr Jíša) do krajského kola, které se konalo v Neratovicích. Konkurence ve středočeském kraji je obrovská, o čemž svědčí mimo jiné to, že před posledním kolem mohlo na vítězství v turnaji teoreticky pomýšlet až 8 družstev. O to cennější je vysoká výhra 4:0 Vorliny nad ZŠ Sedlčany a konečné první místo s dvoubodovým náskokem před druhou ZŠ Sázava, která tak potvrdila letošní převahu škol z Benešovska. Opět jsme tedy postoupili na finálové kolo, kterého se zúčastní 28 družstev z celé České republiky.

Žákům gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme, ať si finálové kolo, které se uskuteční v červnu nejspíš ve Zlíně, užijí a ať se jim daří.

 

                                                                                                                                        Ivo Hradecký

                                                                                                         

Výlet šesťáků do Prahy

Šesťáci zavítali 11. prosince do předvánoční Prahy. V divadle Hybernia zhlédli muzikál Sněhová královna volně zpracovaný podle pohádky H. Ch. Andersena. V muzikálu jim zazpívali Mahulena Bočanová, Ivana Korolová, Peter Strenáčik, Jan Kopečnýa další. Poté absolvovali prohlídku Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí. Uchvátily je především soukromé a audienční prostory arcibiskupa, kam se běžně veřejnost nedostane.

Vyučující 6. ročníku

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz