rodiče vítáni školní program
Aktuality

Aktuality

ZŠ Vorlina / Aktuality

Školní družina - platba

Platba poplatku 1.000,- Kč po rozhodnutí o přijetí v termínu: 17.9.- 30.9.2018

číslo účtu: 324905359/0800

nebo v hotovosti v kanceláři ZŠ

Při bezhotovostní platbě uveďte jméno a třídu dítěte.

Zámky

 

 

Vážení zákonní zástupci,

od září 2018 budou mít všichni žáci na druhém stupni k dispozici šatní skříňku pro převlečení. Šatní skříňka je opatřena dvěma policemi, dvěma háčky, prostorem pro boty a očkem pro možnost zamknutí visacím zámkem. Průměr očka je 1 cm, jako největší průměr oka visacího zámku doporučujeme 0,8 cm. Je zcela na vás, zda svému dítěti pořídíte visací zámek zamykatelný klíčem, nebo na kód. Pokud se stane, že se žák nebude moci z jakéhokoliv důvodu dostat do své skříňky, bude skříňka otevřena panem školníkem znehodnocením visacího zámku. V tomto případě pan školník zapůjčí školní visací zámek na dobu nezbytně nutnou do pořízení nového. Věříme, že používání šatních skříněk bude pro žáky komfortnější a vyhneme se nepořádku v šatnách.

Další informace ohledně organizace přidělení konkrétní skříňky dostanete od třídních učitelů nejpozději do 31.8.2018 prostřednictvím elektronické žákovské knížky.

Vedení ZŠ Vorlina

Provoz kanceláře o prázdninách

Po - Pá

6:00 - 12:00 hodin

Hasiči mezi dětmi školní družiny

Ve středu 20. 6. 2018 proběhla na školní zahradě návštěva HZS Středočeského kraje - požární stanice Vlašim pod vedením velitele směny „B“ s výjezdovou technikou.

Z ÚO Benešov p. R. Svoboda v úvodu seznámil děti s činností profesionálních hasičů a pak se rozproudila živá beseda. Jak se chovat v určitých nebezpečných situacích, co znamená linka tísňového volání, jak správně nahlásit, že se něco stalo. Vyprávěl zážitky a zkušenosti ze své praxe, které děti pozorně poslouchaly. Připomněl, že během zásahu či jiné záchranné akce by ostatní lidé neměli přihlížet a překážet při jejich práci.

Poté si děti prohlédly hasičské vozy a seznámily se s jejich vybavením a dozvěděly se, co se k čemu používá.

Na závěr si děti vyzkoušely hašení. A protože nám počasí přálo, tak nám nevadila ani sprcha z požární proudnice. Rozloučili jsme se pokřikem - děkujeme! Při odjezdu nám hasiči pustili světelné a zvukové výstražné zařízení.

Děkujeme hasičům za ochotu, vstřícnost a mnoho zážitků.

Ilona Procházková

Mistrovství České republiky školních týmu v šachu

            V letošním školním roce družstvo žáků 1. stupně navázalo na úspěchy z předchozích let, vyhrálo krajský přebor škol v šachu a postoupilo do republikového kola. Mistrovství ČR ve Zlíně se zúčastnilo 30 nejlepších družstev ze škol z celé České republiky. V silné konkurenci jsme se rozhodně neztratili a skončili na 18. místě s třemi výhrami, třemi remízami a třemi porážkami. Nejvíce bodů (7,5 z 9) jsme tentokrát získali na třetí šachovnici. Podrobné výsledky včetně výsledků jednotlivců lze najít na adrese

http://chess-results.com/tnr361371.aspx?lan=5&art=0&rd=3&turdet=YES.         

Turnaj se hrál společně s přeborem škol druhého stupně a středních škol. Naši žáci tak měli možnost sledovat partie některých z nejlepších mladých šachistů a šachistek ČR. Turnaj byl přenášen na youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=iWTGQRN2lLk

https://www.youtube.com/watch?v=CfZ0xILKy-E

            Volný čas jsme využili k návštěvě zlínské ZOO, kde se nám líbilo. Mimo jiné jsem odpovídal na všetečné otázky. Například, zda je vyšší pan učitel Kochánek, nebo žirafa J

                                                                                                          Ivo Hradecký

           

Výlet 8.B

Ve dnech 22.6. a 23. 6. jsme vyjeli na Smršťov do Rekreačního střediska Blaník. Ubytovali se v rekonstruovaném domku, což bylo příjemné, protože se zrovna zhoršilo počasí. Nepodnikli jsme žádnou túru, ale užívali si sportování /volejbal, basketbalové hry, nohejbal, stolní tenis .... /Přestože bylo chladno,někteří z nás se koupali  v krytém bazénu se slanou vodou.

 K špatným zážitkům patřilo, že vítr odnesl dron, který kluci pouštěli, na vysoký strom a nešel sundat. V jídelníčku se nám  nelíbilo časté podávání rýže.Těšili jsme se až na  bramborové knedlíky s masem další den.

Naštěstí nepršelo, protože jsme trávili spoustu času venku. Výlet se nám líbil.

                                                                             Žáci a vyučující 8.B 

Závěrečný výlet 8.A, 6.A a 6.B

V pátek 22.6.2018 vyjela 8.A., 6.A a 6.B na vícedenní výlet do letního tábora Radostné mládí v osadě Vrábov u Českého Šternberka. V pátek je čekal turistický den. Navštívili hrad Český Šternberk, hladomornu, prošli se stezkou rytíře Šice k motorestu U rybiček. Večer uspořádala 8.A pro své mladší spolužáky z 6. ročníků zábavnou stezku nočním lesem za zvuků zvířat. V sobotu si žáci prošli okruh v okolí tábora přes vesničku Drahňovice a Poříčko podél řeky Sázavy. Odpoledne se věnovali sportovním aktivitám. Po večeři následovala zážitková procházka pro 8.A. Den jsme zakončili opékáním buřtů, zpěvem s kytarou a diskotékou. V neděli žáci pokračovali ve sportovním klání ve volejbalu, přehazované, stolním tenisu, kopané... . Šesťáci si vyzkoušeli aktivity, které pro ně připravili osmáci. Počasí nám bohužel nepřálo, ale turistika, sportovní aktivity a dobrá nálada nás zahřáli.

 

třídní učitelé

Závěrečný vý​​​​​​​let 7.A

 

Ve středu 20.6. naše třída 7.A a 3 žáci 7.C vyrazili do Příbrami a do obce Chotilsko. V Příbrami už možná někteří z vás byli a jako my navštívili doly. Naše třída viděla důl Vojtěch a Anna, ale největší úspěch asi měl důlní vláček a Prokopská štola.

Pak jsme se všichni těšili do Chotilska, kde sídlí TEPfaktor - místo, kde jsme měli plnit zajímavé úkoly. Rozdělili jsme se do skupin, kterým jsme dali jména - Vorlinačky, Černá bota…… Pirát, který nás pozval do hry, nás seznámil s pravidly hry a my s čipem a hrací kartou vyrazili.

Úkoly měli různá zaměření. Při některých byl potřeba důvtip, někdy znalosti nebo fyzická zdatnost. Určitě se vyplatilo spolupracovat ve skupině, vytvořit si strategii, navzájem se podporovat. Žádné skupině se bohužel nepodařilo dostat až k pokladu, ale odjížděli jsme s tím, že jsme spoustu úkolů zvládli.

                                                                                      

třída 7.A

Projekt Sazka Olympijský Víceboj

Pod heslem „ Rozhýbejme české děti“ se naše škola zapojila do projektu už od samého počátku tj. od roku 2011.. První program, jak podporovat pohyb u dětí, připravili olympijští vítězové v desetiboji, Robert Změlík a Roman Šebrle. Nesl název ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ – OVOV. Projekt rozvíjí u dětí všestrannost, rozvíjí srdečně cévní systém a posíluje psychiku.

Sazka Olympijský víceboj je  společná aktivita ČOV a společnosti Sazka. Do projektu jsou zapojeni i naše významné sportovní osobnosti, které se stali ambasadory a navštěvují zapojené školy. Mezi ně patří mimo jiné bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, kajakáři Jiří Prskavec, Vavřinec Hradílek, krasobruslař Tomáš Verner a mnoho dalších mistrů světa a olympijských vítězů. Projekt podobně jako OVOV má za cíl zapojit co nejvíce dětí do sportování a ukázat sport jako zábavu a přirozený životní styl v plnění jednotlivých disciplín, které rozvíjejí pohybovou zdatnost a všestrannost.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Základní škola, Vlašim,
Vorlina 1500, okres Benešov

U Vorliny 1500
258 01 Vlašim

Telefon:(+420) 317 843 136
Fax:(+420) 317 847 114
E-mail:kancelar@zsvorlina.cz
E-mail:POŠTA GOOGLE

design: hazmi.cz