Veletrh vzdělávání - Benešov

29.1.2019 od 9:00do 16:00 hodin - Městské divadlo Na Poště v Benešově

Veletrh vzdělávání - Benešov (pdf 561,20 kB)

Soutěž Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 13.12.2018 se Tereza Exnerová, Karolína Hatláková a Nela Fáčková z 8.A společně s Žofií Kaprálovou z 8.C se zúčastnily soutěže Vánoční tvoření, která se konala na Střední zemědělské škole v Benešově. Soutěžily v kategoriích “Věnec na dveře školy” a “Přízdoba hrnkové květiny”. Děvčatům z 8.A se podařilo vytvořit věnec, který porota ohodnotila prvním místem.

Děvčata k soutěži přistupovala velice svědomitě, byla výborně připravena. Jejich výtvory si můžete prohlédnout na fotografiích nebo ve vestibulu školy.

Jitka Matějovská

Krajské kolo Přeboru škol v šachu

Dne 13.12. se konalo v Neratovicích krajské kolo Přeboru škol v šachu. Letos jsme do krajského kola postoupili ze druhého místa regionálního kola ve druhé kategorii (druhý stupeň). Přebor vyhrála s přehledem ZŠ Mladá Boleslav. Boj o druhé místo byl ale napínavý až do poslední partie, po které jsme měli stejně bodů jako ZŠ Načeradec. I další pomocná hodnocení jsme měli stejná. O našem druhém místě a postupu na MČR do Zlína rozhodlo až třetí pomocné hodnocení a obrovské štěstí. Reprezentovali nás Jakub Vojta, Lukáš Smetana, Barbora Slavíková a Jan Žirovnický. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Ivo Hradecký

Betlémování v Kutné Hoře

Po jarním Pomlázkování jsme se před Vánoci vydali krásně zasněženou krajinou opět do Spolkového domu v Kutné Hoře, abychom si adventní čas náležitě užili.

V Pekle jsme se seznámili s historií těžby stříbra a zazpívali jsme si vánoční písničky, v dílničkách na nádvoří jsme házeli střevícem, pouštěli jsme lodičky a skládali puzzle s vánoční tématikou. Potom jsme se přesunuli do velké dílny, kde jsme si vyrobili vánoční ozdobený vrkoč a tady jsme si také mohli nakoupit drobné vánoční dárky.

Nakonec jsme v kostele sv. Jana Nepomuckého zhlédli vánoční příběh a někteří z nás v něm sehráli důležitou roli.

Díky za krásně strávený předvánoční den!

žáci 4. tříd

"Hour of Code" in 5th grade of Primary school Vorlina

Tak zní oficiální název mezinárodního projektu, který proběhl v 5. ročníku ZŠ Vorlina 11. prosince 2018. Cílem je podporovat informatické myšlení žáků a pak hlavně to, že počítač není jen na hry, ale je to hlavně prostředek rozvoje našeho myšlení.

Každá třída si v dvouhodinovém bloku vyzkoušela programovat roboty a pak práci v prostředí, které rozvíjí digitální gramotnost.

Děkuji za pomoc panu Lubošovi Račanskému, programátorovi, členu Jednoty školských informatiků, vedení školy, kteří projekt podpořili a dále dětem 5. ročníku, které byly přímo nadšené. Za výuku informatiky slibuji, že budeme tyto aktivity podporovat a rozvíjet.

Vyučující ICT v 5. ročníku

Návštěva ateliérů TV Nova a ČT  žáky 7. ročníku

Televizní vysílání je součástí našich životů a mnozí si bez něj nedokáží představit ani jeden den. Ale jak pořady vznikají, to už ví málokdo. Sedmáci dostali šanci nahlédnout pod pokličku vzniku pořadů Kouzelná školka, Ulice a Ordinace v Růžové zahradě.

A jaké to bylo? Více než zajímavé. Bylo to přímo vzrušující. Měli jsme možnost se tváří v tvář setkat s herci. Co bylo překvapivé? Ačkoliv by se mohli chovat jako celebrity, nebylo tomu tak. Vlastně ze všech čišela ochota, smysl pro humor, pracovitost a porozumění. Děkujeme jim. Na 10. prosinec 2018 budeme dlouho vzpomínat.

7.A a 7. B

Počítačová soutěž na OA ve Vlašimi

V úterý 11.12. proběhla Soutěž v psaní na počítači a Soutěž ve znalostech ovládání počítače a internetu. Z naší školy se zúčastnilo 10 žáků 8. a 9. ročníku.

V oblasti psaní všemi deseti jsme sice nepřekonali ZŠ Košetice, ale z našich žáků byli nejlepší Jan Rytina - umístil se na 7. místě a Tomáš Kučera a Lukáš Smetana - umístili se shodně na 8. místě.

V ovládání počítače a internetu jsme ale obsadili všechna přední místa.

• 4. místo - Adam Skala

• 3. místo - Kateřina Drožová

• 2. místo - Jakub Chuchválek

• 1. místo  - Tomáš Kučera

Ale i ostatní soutěžící s nasazením reprezentovali školu. Byli to Tadeáš Zvára, Lukáš Smetana, Jan Rytina, Kateřina Sátrová, Adam Pešek.

Gratulujeme k pěkným výsledkům.

Atletika

v pondělí 10.12.2018 nebude kroužek atletiky

Dovednostní soutěž - okres

29.11. proběhlo v Benešově na ISŠT okresní kolo dovednostních soutěží. Někteří žáci 9. ročníku soutěžili ve dvou kategoriích.

Tři chlapci v kategorii šikovné ruce. Marek Rataj z 9.A obsadil 1.místo.

Tři chlapci v kategorii mladý automdechanik. David Jirsa z 9.B obsadil také 1.místo.

Gratulujeme

Jitka Bohatová