Úřední hodiny kanceláře

Na základě vládního nařízení upravujeme úřední hodiny kanceláře školy na pondělí a středu 8:00 - 11:00 hod. (v tomto případě Vás žádáme o vstup do budovy školy pouze s ochrannou rouškou). Budeme však raději, když se nám ozvete telefonicky na číslech 733 735 883 (paní Burdová) a 736 472 790 (paní Kadeřábková) nebo prostřednictvím emailu kancelar@zsvorlina.cz. Prostřednictvím těchto médií také lze zažádat o formulář o ošetřovné, který vám potvrzený můžeme poslat emailem.

Mgr. Petr Jíša

Prosíme rodiče, aby denně sledovali Bakaláře.

Komu nefunguje přístup, ať se spojí  e-mailem s paní učitelkoa L.Sahulovou.

sahulova.lenka@zsvorlina.cz

Mimořádné opatření

Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 10676/2020-1/MIN-KAN  je od středy 11.3.2020 dle zákona o ochraně obyvatelstva zakázána osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání, a to do odvolání.

Toto opatření je jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření onemocnění COVID – 19 na území České republiky.

Výlet 8. B do TEPfaktoru

V úterý 3. 3. jsme navštívili TEPfaktor u Slap. TEPfaktor je skvělá hra, která člověka přinutí myslet, hýbat se a hlavně zjistit, čeho všeho je schopen. Bylo tam několik úkolů - výzev, každý tomu říká, jak chce. Například místnost, do které se vešlo za sebou - samozřejmě bylo nejprve nutné zavřít dveře, hned se přihlásit a neztrácet čas. Museli jsme vyběhnout šikmou stěnu, nahoře splnit úkoly, pak rychle slézt zase zpátky dolů, prolézt malou chodbou, následně střemhlav prolézt záchodem a zmáčknout tlačítka, která ukončily úkol. Také se zde nacházely úkoly na přemýšlení, které nebyly jen tak jednoduché. Bylo to strašně fajn vymyšlené. Nakonec jsme byli všichni úplně hotoví, ale stejně jsme se poté z TEPfaktoru přesunuli do muzea, kde jsme viděli model okolí Slap s řekou Vltavou.

Celý den jsme si strašně užili a myslím si, že pro všechny to byl nejlepší výlet do teď.

Gabriela Klikorková a Jana Vrňáková, 8. B

Doporučení ministerstva zdravotnictví

v přílohách Vám zasíláme aktualizované algoritmy činností při podezření na infekci COVID-19

Problém koronaviru

vyjímáme z www stránek "Bezpečná Vlašim":

Pár poznatků a instrukcí nebude na škodu. Předesíláme, že jde o doporučení lidí, kteří se touto problematikou zabývají a mají s podobnou situací určité zkušenosti.

Zápis do 1. ročníku

6.4.2020 - 13:00 - 17:00 hodin

7.4.2020 - 14:00 - 16:00 hodin

Zápis do 1. ročníku (pdf 534,96 kB)

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 26. února proběhlo na Gymnáziu Vlašim okresní kolo Zeměpisné olympiády. Naše škola vyslala do soutěže 4 zástupce. Olympiáda měla 3 části, které prověřily soutěžící v práci s atlasem, jejich teoretické geografické znalosti a praktické použití zeměpisných vědomostí. V kategorii A pro 6. ročník se zúčastnil Petr Jíša z 6. B, v kategorii B Filip Korenda ze 7. C a v kategorii C pro 8. a 9. ročník Daniel Slavata a Tadeáš Zvára z 9. B.

Všem našim zástupcům na olympiádě děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Návštěva Ekocentra

V měsíci únoru se IV. ročníky zúčastnily velice pěkného programu v Ekocentru Vlašim. Program byl zamířen na jednotlivé činnosti od pěstování rostlin, jejich zpracování, spřádání, tkaní až k výrobě tkaniny. Některé z činností si žáci i vyzkoušeli. Na závěr si vyrobili ozdobnou šňůrku. Program byl velice pěkný a poučný. Děkujeme za přípravu.

Žáci IV. ročníků se svými třídními učitelkami