Vánoční jarmark

V úterý 19. 12. 2017 se na naší škole konal již po několikáté Vánoční jarmark. Naše třída se zhostila nelehkého úkolu – příprava vánoční kavárny. Celý den jsme  s paní učitelku Kolandovou a panem učitelem Hradeckým připravovali výzdobu jídelny, pekli jsme pizzy a připravovali to, co nám upekly naše maminky a babičky – za to jim všem patří velký dík.

Přání

přáníbb

Za všechny pracovníky školy přeji klidný vánoční čas a úspěšný nový rok.

Mgr. Petr Jíša, ředitel školy

Vánoční setkání v Ekocentru

Bára s Jirkou se stali průvodci vánočním programem v Ekocentru a my, třeťáci, jsme si to náležitě užili.

Seznámili jsme se s kořením, které k Vánocům neodmyslitelně patří, z toho skořici jsme použili k posypu houstiček, které jsme vlastnoručně upletli a upekli. Vyrobili jsme si jmenovky na dárky a nejvíc nás bavilo vyrábění zvonečků z vosku. Mezitím jsme si vánočně povídali a zpívali s Jirkou a kytarou koledy.

Jsme rádi, že návštěva Ekocentra přispěla ke sváteční adventní náladě.

Třeťáci

Adventní vazba - soutěž

7.12.2017 se tři dívky z 9.A – Adéla Cinerová, Ludmila Brýlová a Klára Venderová, zúčastnily v Benešově na SZeŠ okresního kola soutěže – Adventní vazba.

V kategorii "Nejkrásnější vánoční dekorace"obsadily krásné 3.místo.

Gratulujeme.

Jitka Bohatová

Žáci I.stupně vyhráli krajské kolo-šachy

Po listopadovém vítězství v regionálním kole Přeboru škol postoupilo družstvo prvního stupně (Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala, Petr Jíša) do krajského kola, které se konalo v Neratovicích. Konkurence ve středočeském kraji je obrovská, o čemž svědčí mimo jiné to, že před posledním kolem mohlo na vítězství v turnaji teoreticky pomýšlet až 8 družstev. O to cennější je vysoká výhra 4:0 Vorliny nad ZŠ Sedlčany a konečné první místo s dvoubodovým náskokem před druhou ZŠ Sázava, která tak potvrdila letošní převahu škol z Benešovska. Opět jsme tedy postoupili na finálové kolo, kterého se zúčastní 28 družstev z celé České republiky.

Žákům gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme, ať si finálové kolo, které se uskuteční v červnu nejspíš ve Zlíně, užijí a ať se jim daří.

Ivo Hradecký

Výlet šesťáků do Prahy

Šesťáci zavítali 11. prosince do předvánoční Prahy. V divadle Hybernia zhlédli muzikál Sněhová královna volně zpracovaný podle pohádky H. Ch. Andersena. V muzikálu jim zazpívali Mahulena Bočanová, Ivana Korolová, Peter Strenáčik, Jan Kopečnýa další. Poté absolvovali prohlídku Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí. Uchvátily je především soukromé a audienční prostory arcibiskupa, kam se běžně veřejnost nedostane.

Vyučující 6. ročníku

Turnaj v sálové kopané

Dne 29.11. se žáci 8. a 9. třídy ZŠ Vorlina zúčastnili finálového turnaje v sálové kopané ve městě Benešov. Turnaj zpříjemnila svou návštěvou fotbalová legenda Ján Geleta (majitel stříbrné medaile z LOH 1964). Pan Geleta o přestávce vyprávěl svůj fotbalový příběh a podělil se o pár cenných rad.

V prvním zápase proti ZŠ Ondřejov se nám nedařilo v koncovce, naopak soupeř trestal téměř z každé šance, což vedlo k prohře 2:5. Do druhého zápasu proti ZŠ Bystřice nastoupili žáci s větší pokorou, a hlavně chutí poprat se o co nejlepší výsledek. Bystřici jsme bez problému přehráli a zaslouženě vyhráli 2:0. Do posledního zápasu proti ZŠ Sídliště jsme vzhledem k výsledkům ostatních zápasů stále šli s nadějí na celkové 1. místo v turnaji, stačilo Sídliště porazit v základní hrací době. I přes obrovskou snahu a výborný týmový výkon se nám nepodařilo vyhrát a zápas skončil remízou 2:2. V turnaji jsme nakonec obsadili celkové 2. místo.

Sestava: Dominik Ježek, Lukáš Krňanský ©, Marek Pešek, Filip Vávra, David Rek, Jan Žirovnický, Jakub Švec

Vánoční jarmark

pozvánkabb

pozvánka

Sedmáci na exkurzi na Domažlicku

V úterý 14.11. se třída 7.C, část třídy 7.B a 5 žáků ze 7.A zúčastnili exkurze na Chodsko. Přestože nám počasí nepřálo, byla zima a pršelo, na náladě účastníků to patrné nebylo.

Autobus nás nejprve zavezl do obce Koloveč, kde jsme si prohlédli soukromé Muzeum řemesel a viděli takové zajímavosti, jakou jsou například pracovní nástroje hřebenáře nebo čepici vyrobenou z houby choroše (když chudí neměli na jinou pokrývku hlavy). Také jsme pozorovali práci na hrnčířském kruhu a mohli si koupit místní keramiku.

Dalším cílem našeho putování byl zámek v Horšovském Týně. Překvapil nás svou zachovalostí a vybaveností. Místní průvodci byli přichystáni pouze pro nás, protože jinak je zámek od listopadu uzavřen.

Poslední zastávkou naší cesty bylo muzeum železnice v Domažlicích.  Tam si přišli na své hlavně kluci. Všichni však ocenili procházku po domažlickém náměstí a ochutnávku místního rychlého stravování.

Exkurze se velmi vydařila, ale večer jsme se všichni rádi vrátili do tepla svých rodin.

Turnaj  ve florbalu

Ve čtvrtek 29.11. se zúčastnil náš tým, Draci, okresního kola ve florbalu. Turnaj proběhl na ZŠ Dukelská v Benešově.

Celkem se nás tam setkalo 9 družstev. Byli jsme rozděleni do 2 skupin, kde si zahrál každý s každým.  I když jsme vždy zápas nevyhráli, všichni jsme bojovali o každý míček a navzájem se povzbuzovali, podat, co nejlepší výkon. Celkově jsme skončili na 7. místě.

Ze soutěže jsme si odnesli krásné sportovní zážitky a odhodlání, být příští rok úspěšnější.

tým Draci a ved. týmu Lisková